live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Юрій Корогодський 29 січня, 2019 вівторок

10 фактів з життя Аркадія Корнацького

Корнацький є одним із зареєстрованих Центральною виборчою комісією кандидатів на виборах президента України

Еспресо.TV вирішило нагадати про десять фактів із життя претендента на найвище крісло у державі.

1. Йому 65 років. Корнацький народився 7 липня 1953 року у село Чаусове Друге Первомайського району Миколаївщини.

2. Корнацький закінчив факультет економіки та права Університету дружби народів імені Патріса Лумумби в Москві. Здобув освіту за спеціальністю "Міжнародне право". Зазначимо, що університет імені Лумумби знаходився під пильною увагою спецслужб СРСР, бо там переважно готували прорадянську еліту країн Азії та Африки.

3. У 1980–1989 роках працював в установах Москви і Московської області на різних юридичних посадах. З 1989 року займався підприємницькою діяльністю в Москві.

В Україну Корнацький повернувся у 1998 році. Після повернення став засновником аграрних, будівельних та юридичних підприємств.

4. У 2004 році Корнацький очолював штаб партії Віктора Ющенка "Наша Україна" у Миколаївській області. У 2007–2008 роках працював в.о. заступника голови Миколаївської облдержадміністрації з питань АПК. У травні 2014 року Корнацький очолював на Миколаївщині штаб кандидата в президенти Петра Порошенка.

Читайте також: 10 фактів із життя Юлії Тимошенко

5. На виборах до Верховної Ради у 2012 році був висунутий кандидатом у народні депутати від об'єднаної опозиції по одномандатному виборчому округу № 132 на Миколаївщині. На сайті ЦВК станом на 30 жовтня Корнацький лідирував з перевагою у більш ніж 4 тисячі голосів. Проте згодом з'явилася інформація про неточність електронних даних і було заявлено про перемогу кандидата від ПР Віталія Травянка.

Після тривалої боротьби з боку об'єднаної опозиції рішенням ЦВК результати виборів по округу № 132 не були визнані. Призначено перевибори.

15 грудня 2013 року відбулись повторні вибори. В результаті опрацювання 100 % голосів самовисуванець, голова Миколаївської ОДА Микола Круглов набрав 47,85 %. Корнацький знову програв.

26 жовтня 2014 року Корнацький бере участь в позачергових виборах народних депутатів України. Він знову балотується по округу № 132 від партії Блок Петра Порошенка. Отримавши на позачергових виборах 34,82 % голосів, здобуває перемогу та стає народним депутатом.

6. Зараз член фракції БПП Корнацький обіймає посаду голови підкомітету з питань земельних відносин комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин.

7. 17 червня 2013 року близько 120 осіб, озброєних помповими дробовиками і травматичною зброєю, здійснили спробу захопити ТОВ "Агрофірма Корнацьких" у селі Чаусове Друге на Миколаївщині. Один з нападників відкрив стрілянину. Повідомлялося про поранення 5 людей.

Корнацький заявляв, що нападом особисто керували на той момент голова Миколаївської ОДА Микола Круглов і генпрокурор Віктор Пшонка.

На цьому відео можна побачити як група народних депутатів на чолі з Андрієм Парубієм намагалася затримати підозрюваних у нападі.

Читайте також: 10 фактів із життя Володимира Зеленського

8. Лише у 2005 році генеральне консульство Російської Федерації дозволило Корнацькому вийти із російського громадянства.

9. Розлучений, має трьох дочок і сина. Усі діти народилися в Підмосков'ї і закінчили московські виші. За даними ЗМІ, син отримав роботу в російському МЗС. Також повідомлялося про два десятки підприємств в Московській області, які записані на близьких родичів нардепа.

10. Корнацький вказав в декларації прибуток в 483 тисячі гривень. У 2016 році у Корнацького була задекларована сума 5 мільйонів 875 тисяч гривень. Зарплата народного депутата складає 221 тисячу гривень. Виплати, пов’язані з депутатськими обов’язками – приблизно 254 тисячі.

Готівкою Корнацький зберігає 775 тисяч доларів, 30 мільйонів гривень і 155 тисяч євро. На банківських рахунках на його ім’я - 36 тисяч гривень.

Корнацький володіє автомобілем Mercedes 2011 року. Земельні ділянки, які перебувають у власності Корнацького, мають площу 43 га. У нього є 15 сільських будинків в Миколаївській області, також будинок і квартира в Києві, овочевий склад, кінний завод, два кафе.

Читайте також: 10 фактів із життя Руслана Кошулинського

Введіть слово, щоб почати