live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Кремль захищає свободу піратства


фото: espreso.tv
Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков висловив обурення у зв'язку з планами НАТО підготувати пакет заходів зі стримування Росії у Чорному морі

Чиновник заявив, що не розуміє, що мають на увазі в Північноатлантичному Альянсі і нагадав, що Керченська протока - це закритий басейн і рішення пропускати через нього кораблі НАТО може бути ухвалене тільки після відповідного запиту.

Пєсков, як правило, не договорює. Керченська протока і Азовське море - дійсно, закритий басейн. Але це - спільні води Росії і України. Саме на такому формулюванні наполягала Російська Федерація на переговорах з Україною про проведення морського кордону в Азовському морі. І саме таке формулювання під тиском Росії було узгоджене українськими учасниками переговорів ще за часів Леоніда Кучми. Тому виникає просте запитання - якщо мова йде про закритий басейн, спільний для обох країн, так чому ж російські військові захопили українські кораблі - причому не в Керченській протоці, а в Чорному морі, в нейтральних водах?

Всі розмови про "суверенітет" Росії в Криму в цьому випадку не мають ніякого значення навіть з точки зору законодавства самої Росії. Тому що для проходу через Керченську протоку немає ніякого значення, хто здійснює суверенітет в Криму і вважає півострів своєю територією. Керченська протока і до окупації Криму Росією, і зараз вважається спільним басейном Росії і України. Причому, знову-таки, на включенні вод Керченської протоки в угоду по Азовському морю наполягала саме російська сторона, а не українці.

І вже тим більше незрозуміло здивування пана Пєскова в ситуації, коли мова йде про Чорне море. Адже в НАТО говорять про відправку кораблів альянсу саме до Чорного моря, не до Азовського, не до Керченської протоки. І напад російських прикордонників на українські кораблі стався саме в водах Чорного моря, а не у Керченській протоці! І в НАТО хочуть, щоб в чорноморському басейні більше нічого подібного не траплялося. Так, перебування іноземних кораблів в цьому басейні регулюється спеціальними правилами, термін їхнього перебування в Чорному морі обмежений - але при цьому можлива ротація суден і не потрібно дозволу країн чорноморського басейну - в тому числі і Росії - на їхнє перебування.

Цей режим - важлива частина режиму безпеки і співробітництва в усьому Середземномор'ї. Режиму, який Росія в будь-який спосіб хоче порушити і який в НАТО хочуть відновити.

новини партнерів

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

10 серпня, 2020 понеділок

9 серпня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати