live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Данія зупинила "Північний потік-2"

Проектній компанії "Північного потоку-2" довелося погодитися із вимогою датського регулятора і подати заявку на прокладку труби у виключній економічній зоні Данії в Балтійському морі

Це вже третя така заявка компанії.  Спочатку "Газпром" збирався прокласти трубу "Північного потоку-2" за тим самим маршрутом, по якому проходить "Північний потік", але після того, як стало ясно, що Данія може просто заборонити прокладку цього газопроводу у своїх територіальних водах, змінив рішення і  подав іншу заявку.  Вона передбачала прокладку газопроводу поза датських територіальних вод, у міжнародних водах, але у виключній економічній зоні Данії.  Але тепер датський регулятор запропонував розглянути ще один маршрут в цій самій виключній економічній зоні.  При цьому розгляд заявки ще навіть і не починався, а після того, як він почнеться, буде проведено екологічну експертизу.  І після закінчення цієї експертизи буде ухвалено рішення про будівництво.

 Формально Данія не може заборонити будувати газопровід поза своїх територіальних вод, але вона повинна визначитися з тим, як саме має здійснюватися будівництво з екологічної точки зору.  Причому немає точного розуміння того, коли буде завершено екологічну експертизу.  І вже точно неясно, коли будуть розглянуті її результати.  Про що можна сказати з усією очевидністю - так це про те, що 2019 року проект "Північного потоку-2" з місця не зрушиться.  І його будівельникам ще дуже пощастить, якщо 2020 року вони зможуть продовжити.

 На практиці це означає одну дуже просту річ. "Газпром" провалив завдання Володимира Путіна, яке полягало в необхідності обійти Україну на момент закінчення терміну російсько-української угоди по транзиту газу.  Якби так сталося, «Газпром» міг би диктувати Україні будь-які умови - аж до повної відмови переправляти газ через територію України.  Але тепер контракт завершується - а з Україною як і раніше потрібно домовлятися.  Потрібно просто тому, що не відомо, коли саме зменшиться необхідність в її газотранспортній системі.

 Для "Газпрому" це, звичайно, важкий удар. Тим більше на тлі непростих відносин з Білоруссю, президент якої загрожує Москві ремонтом поки що нафтопроводів - але там і за газопроводом не заіржавіє.

Тому "Газпрому" доведеться домовлятися з "Нафтогазом" - тим більше, що в Москві є підозри щодо того, що данці завершать розглядати заявку будівельників "Північного потоку-2" тільки після того, як будуть досягнуті російсько-українські домовленості щодо транзиту.

Так що у нас зараз є всі можливості виграти газову партію - хоча б на якийсь час.  Якщо, звичайно, українці - як це вже не раз бувало в історії - не капітулюють перед Москвою як раз тоді, коли мають всі можливості перемогти.

новини партнерів

7 квітня, 2020 вівторок

7 квітня, 2020 вівторок

6 квітня, 2020 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати