//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Данія зупинила "Північний потік-2"

Проектній компанії "Північного потоку-2" довелося погодитися із вимогою датського регулятора і подати заявку на прокладку труби у виключній економічній зоні Данії в Балтійському морі

Це вже третя така заявка компанії.  Спочатку "Газпром" збирався прокласти трубу "Північного потоку-2" за тим самим маршрутом, по якому проходить "Північний потік", але після того, як стало ясно, що Данія може просто заборонити прокладку цього газопроводу у своїх територіальних водах, змінив рішення і  подав іншу заявку.  Вона передбачала прокладку газопроводу поза датських територіальних вод, у міжнародних водах, але у виключній економічній зоні Данії.  Але тепер датський регулятор запропонував розглянути ще один маршрут в цій самій виключній економічній зоні.  При цьому розгляд заявки ще навіть і не починався, а після того, як він почнеться, буде проведено екологічну експертизу.  І після закінчення цієї експертизи буде ухвалено рішення про будівництво.

 Формально Данія не може заборонити будувати газопровід поза своїх територіальних вод, але вона повинна визначитися з тим, як саме має здійснюватися будівництво з екологічної точки зору.  Причому немає точного розуміння того, коли буде завершено екологічну експертизу.  І вже точно неясно, коли будуть розглянуті її результати.  Про що можна сказати з усією очевидністю - так це про те, що 2019 року проект "Північного потоку-2" з місця не зрушиться.  І його будівельникам ще дуже пощастить, якщо 2020 року вони зможуть продовжити.

 На практиці це означає одну дуже просту річ. "Газпром" провалив завдання Володимира Путіна, яке полягало в необхідності обійти Україну на момент закінчення терміну російсько-української угоди по транзиту газу.  Якби так сталося, «Газпром» міг би диктувати Україні будь-які умови - аж до повної відмови переправляти газ через територію України.  Але тепер контракт завершується - а з Україною як і раніше потрібно домовлятися.  Потрібно просто тому, що не відомо, коли саме зменшиться необхідність в її газотранспортній системі.

 Для "Газпрому" це, звичайно, важкий удар. Тим більше на тлі непростих відносин з Білоруссю, президент якої загрожує Москві ремонтом поки що нафтопроводів - але там і за газопроводом не заіржавіє.

Тому "Газпрому" доведеться домовлятися з "Нафтогазом" - тим більше, що в Москві є підозри щодо того, що данці завершать розглядати заявку будівельників "Північного потоку-2" тільки після того, як будуть досягнуті російсько-українські домовленості щодо транзиту.

Так що у нас зараз є всі можливості виграти газову партію - хоча б на якийсь час.  Якщо, звичайно, українці - як це вже не раз бувало в історії - не капітулюють перед Москвою як раз тоді, коли мають всі можливості перемогти.

новини партнерів

‡агрузка...

25 травня, 2019 субота

25 травня, 2019 субота

24 травня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати