live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Сергій Руденко 2 серпня, 2019 п'ятниця

Мамахохотала. Як Андрій Богдан у "відставку" ходив

Увечері 1 серпня провідні ЗМІ із посиланням на надійні джерела у Офісі президента України повідомили про відставку Андрія Богдана. Утім, інформація виявилася фейковою, як і розтиражована медіа "заява" про складання повноважень керівником канцелярії голови держави

Поява повідомлення про можливу відставку Андрія Богдана лягло на благодатний ґрунт. Останній тиждень глава Офісу президента публічно конфліктував із Віталієм Кличком. До того – дозволяв собі доволі суперечливі коментарі щодо російської мови як регіональної на Донбасі. Раніше – відверто ігнорував закон про люстрацію щодо своєї власної персони, перейменувавши Адміністрацію в Офіс президента. А ще численні селфі із президентом Зеленським, які мали б продемонструвати особливий статус Богдана у команді Зе. Він був і лишився серйозним подразником для зовнішнього світу. Тому абсолютно зрозумілою і жвавою була реакція політиків, журналістів та користувачів соцмереж щодо повідомлення про начебто відставку голови ОПУ.

null

Упродовж двох годин після оприлюднення інформації про відставку Богдана президентська канцелярія ніяк не коментувала. Запущений ексадвокатом Коломойського жарт із заявою про своє звільнення став несподіваним і для членів команди Зеленського. Коментувати було нічого. Бо достеменно ніхто з них не розумів – правда це чи ні. Однак, вже згодом на своїй сторінці у Facebook Андрій Богдан виклав фото із Кличком і нецензурним написом. І жодного слова – про свою відставку.

null

Звісно, можна безкінечно говорити про те, як медіа вкотре стали жертвою фейкової інформації, про довірливість журналістів і їхню некомпетентність. Очевидно, доля їхньої вини у розгоні цієї "відставки" лежить на них. Але мова зараз не про них. Бо преса стала лише інструментом для розіграшу тим, хто влаштував цю псевдовідставку. Відсутність швидкої і зрозумілої реакції від Офісу президента на цю інформаційну провокацію свідчить лише про одне: ця "качка" вилетіла з вулиці Банкової. Вона свою роботу виконала. Медіа у черговий раз мусять визнати: їх використали. І цього, певно, важко було уникнути: уявіть собі, аби справжню відставку Богдана журналісти проґавили б.  

Очевидно, що після двох виборчих кампаній Зе-команда перебувають у ейфорії. За місяць у них опиниться в руках все: Офіс президента, Рада, уряд, центральні органи, etc. Влада дурманить голову. Але це не означає, що все в країні відтепер треба перетворювати на "Мамахохотала" чи "Вечірній квартал". Особливо – те, що стосується кадрових призначень і звільнень. Бо те, над чим можуть посміятись українці, серйозно сприймають іноземці. 

P.S. 2 серпня, перебуваючи у Івано-Франківську президент Володимир Зеленський підтвердив, що глава його Офісу написав заяву про звільнення. "Ми не тримаємося за владу. Ми – всі ключові люди, які зі мною прийшли, – домовилися з самого початку, що напишемо заяви на звільнення. Якщо суспільство чи Президент відчуватимуть, що та чи інша людина не може впоратися з поставленими Україною завданнями, то в будь-який момент ця людина, не тримаючись за крісло, піде у відставку", – заявив Володимир Зеленський. Глава держави уточнив, що станом на сьогодні не підписував цю заяву на звільнення Андрія Богдана.

Все по темі

Введіть слово, щоб почати