live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Головне - це джерело “плівок Деркача”


фото: president.gov.ua
Слова Володимира Зеленського про те, що у скандалі з “плівками Деркача” його цікавить виключно те, як можна було підслухати офіс президента України - крок у бік повернення глави держави до цивілізованої політики, до розуміння національних інтересів України

Цей підхід Зеленського значно відрізняється від його ж слів на недавній ​​прес-конференції - коли здавалося, що президента України цікавить не те, як записували його офіс, а зміст самих записів і те, яким чином вдасться використати цей зміст у боротьбі, яку Зеленський і його соратники продовжують вести проти Петра Порошенка. Після цієї прес-конференції багато хто з спостерігачів у всьому світі говорив про те, що у своєму бажанні знищити Порошенка і допомогти Трампу Зеленський може завдати непоправної шкоди українсько-американським відносинам і, як наслідок, своїй власній країні і її можливостям чинити опір російській агресії.

Очевидно, за цей час знайшлися аргументи, які переконали якщо не самого Зеленського, як і раніше далекого від політики, так представників його найближчого оточення, здатних впливати на президента і писати тексти його інтерв'ю або тези до них. Немає сумніву, що це були дуже сильні і жорсткі аргументи. Ми з вами бачили лише верхівку айсберга - коли, наприклад, із закликом не допустити погіршення українсько-американських відносин до Зеленського звернулися сім з дев'яти колишніх послів Сполучених Штатів в Києві. Цей сигнал демонстрував загальну стурбованість американського істеблішменту і офіс Зеленського, очевидно, не міг не врахувати цієї стурбованості.

Тому тепер ми маємо право очікувати справжнього розслідування. Не “розслідування Печерського суду” проти Джозефа Байдена і не розслідування офісу Генерального прокурора проти Петра Порошенка. А розслідування, яке відповість нам і нашим союзникам на дуже просте питання - хто зробив записи у офісі президента? І чи були взагалі зроблені ці записи нелегально або ж, як стверджує, наприклад, російський експерт Андрій Піонтковський, відбулася передача документів з президентського архіву самим головою офісу президента Андрієм Єрмаком. І якщо це дійсно так - чи знав про таку передачу і санкціонував її сам Володимир Зеленський і якою була мета цієї передачі - компрометація Петра Порошенка, компрометація Джозефа Байдена, компрометація обох політиків?

У будь-якому випадку - при всій удаваній фантастичності подібних звинувачень - якщо вони будуть звучати у США, це створить нові проблеми для двосторонніх відносин. Тому і Зеленський, і Єрмак повинні бути не тільки свідками розслідування. Вони повинні відповісти на питання слідства щодо своєї можливої ​​причетності до оприлюднення скандальних записів - хоча б для того, щоб зняти з себе всі ймовірні підозри.

новини партнерів

10 липня, 2020 п'ятниця

10 липня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати