Політика і історія
Історія часто-густо перетворюється на інструмент у політиці
Політика, перетворивши історію на власний інструмент, насамперед береться створювати різноманітні політичні міфи. Тобто суспільству нав'язують певні ідеї чи цінності, опираючись на ніби-то факти та випадки з минулого.
Прикладів створення та використання політичної міфології у сучасній історії - безліч.
Політичну міфологію активно використовував СРСР у власній пропаганді, таким чином нав'язуючи певні цінності. Тепер це перейняла сучасна росія, яка спотворює історичні факти і використовує для пропагування певних ідей.
Найяскравішим прикладом є присвоєння заслуг у перемозі над нацизмом, виключно, російському народу. Істерію "дєди воєвалі" активно використовують у пропаганді бойових дій на Донбасі.
"Ватників" закликають на відважну боротьбу з фашизмом як колись це робили їхні діди.
Політика може використовувати історію не тільки для пропаганди певної течії політичних вчень, а й для розбрату у суспільстві чи розпалювання міжнаціональної ворожнечі.
Яскравим прикладом використання історії політикою, що призвело до розбрату. суперечок та поділу одного народу на своїх і чужих є Україна.
Українці за допомогою політиків розділились на "бандерівців" та "москалів". Це зумовлено минулим країни.
Політики у цьому ж побачили електоральні зони, тому, щоб не морочити собі голови з об'єднанням - політично мімікрували під певне середовище виборця, що історично склалося.
Власне, єдиний народ з національною свідомістю не входить в інтереси у політичної еліти.
Прикладом використання історії політикою для розпалювання міжнаціональної ворожнечі є зараз Україна і Польща.
Використовує історичний інструмент саме третя сторона, яка прагне зіпсувати стосунки обидвох країн.
Для цього задіяно певних політичних та громадських діячів в обидвох країнах, що викривляють історичні факти та ними маніпулюють.
Власне, від співпраці політики і історії світ ще нічого доброго доброго не отримав. На помилках з історичного минулого не прийнято чогось навчитись.
- Актуальне
- Важливе