live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Політика і історія

img

Ніна Тимків 2 вересня, 2016 п'ятниця

Політика, перетворивши історію на власний інструмент, насамперед береться створювати різноманітні політичні міфи. Тобто суспільству нав'язують певні ідеї чи цінності, опираючись на ніби-то факти та випадки з минулого.

Прикладів створення та використання політичної міфології у сучасній історії - безліч.

Політичну міфологію активно використовував СРСР у власній пропаганді, таким чином нав'язуючи певні цінності. Тепер це перейняла сучасна росія, яка спотворює історичні факти і використовує для пропагування певних ідей.

Найяскравішим прикладом є присвоєння заслуг у перемозі над нацизмом, виключно, російському народу. Істерію "дєди воєвалі" активно використовують у пропаганді бойових дій на Донбасі.

"Ватників" закликають на відважну боротьбу з фашизмом як колись це робили їхні діди.

Політика може використовувати історію не тільки для пропаганди певної течії політичних вчень, а й для розбрату у суспільстві чи розпалювання міжнаціональної ворожнечі.

Яскравим прикладом використання історії політикою, що призвело до розбрату. суперечок та поділу одного народу на своїх і чужих є Україна.

Українці за допомогою політиків розділились на "бандерівців" та "москалів". Це зумовлено минулим країни.

Політики у цьому ж побачили електоральні зони, тому, щоб не морочити собі голови з об'єднанням - політично мімікрували під певне середовище виборця, що історично склалося.

Власне, єдиний народ з національною свідомістю не входить в інтереси у політичної еліти.

Прикладом використання історії політикою для розпалювання міжнаціональної ворожнечі є зараз Україна і Польща.

Використовує історичний інструмент саме третя сторона, яка прагне зіпсувати стосунки обидвох країн.

Для цього задіяно певних політичних та громадських діячів в обидвох країнах, що викривляють історичні факти та ними маніпулюють.

Власне, від співпраці політики і історії світ ще нічого доброго доброго не отримав. На помилках з історичного минулого не прийнято чогось навчитись. 

 

Редакція сайту не впливає на зміст блогів і не несе відповідальність за думку, яку автори висловлюють на сторінках "Еспресо ТВ"

новини партнерів

17 листопада, 2017 п'ятниця

17 листопада, 2017 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати