Інвестиційна привабливість України погіршилася до найнижчого з 2014 року показника, - ЄБА
Повномасштабна війна стала новим фактором впливу на рівень ділової активності та інвестиційного середовища в Україні
Про це повідомляє Європейська Бізнес Асоціація.
Інтегральний показник Індексу інвестиційної привабливості України у першій половині 2022 року впав на пів пункта та становить 2,17 балів з 5-ти можливих. Це значення – найнижче з 2013 року. Такими є результати нової хвилі експертного дослідження, проведеного Європейською Бізнес Асоціацією.
Півроку тому показник індексу становив 2,73 бала.
Для порівняння, під час активної фази пандемії коронавірусу Індекс знижувався до 2,4 балів, а за часів Євромайдану — до 1,8 балів, що досі є найнижчим значенням за увесь час проведення дослідження.
"Варто зазначити, що одразу після Революції гідності Індекс показав відчутний стрибок і подальше зростання, тож маємо надію на аналогічну динаміку по завершенню війни", — зазначили у Асоціації.
Оцінка генеральними директорами інвестиційного середовища в Україні очікувано погіршилась. Відсоток СЕО, які вважають його вкрай несприятливим, зріс в десять разів — з 5% до 53% за останні півроку. Ще 34% вважають його скоріше несприятливим. Нейтрально оцінюють поточний інвестклімат 9% директорів і ще 4% вважають його сприятливим.
Найбільше позитивних оцінок ділового середовища цієї хвилі було отримано від представників юридичного та консультаційного бізнесу, а також підприємств FMCG-сфери.
Оцінка піврічної динаміки інвестклімату також відчутно погіршилася. Негативну динаміку спостерігають 79% інвесторів, ще 17% вважають, що діловий клімат не зазнав суттєвих змін.
Дещо кращими є прогнози на наступні шість місяців. Тільки 38% респондентів очікують подальшого погіршення ситуації, тоді як 36% вважають, що інвестклімат не зазнає суттєвих змін, а 26% прогнозують його покращення до кінця року.
Попри війну, 91% компаній Асоціації планують продовжувати працювати на ринку України, а 55% збираються інвестувати в Україну навіть у воєнний час.
Зокрема, СЕО розповідають про плани інвестицій в аграрну сферу, енергетику, ІТ і телеком, будівництво, фармацевтику, FMCG, нерухомість тощо. До того ж, 12% вважають, що новим інвесторам буде вигідно заходити в Україну цього року, хоча інші 57% респондентів з цим не погоджуються.
- Нагадаємо, Нацбанк відновив обіг державних цінних паперів
Стежте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе