
Карта бойових дій за період 8-15 березня: ЗСУ виходять із Курщини, але наступ зс РФ в Україні провалюється всюди
Кількість боїв на фронті різко зросла майже вдвічі, з 650 до 1100. Найбільш активними були Курський, Покровський, Торецький, Лиманський і Новопавлівський напрямки. Попри те що ЗСУ розпочали вихід із Курщини, на всіх інших ділянках фронту наступ росіян не має жодних результатів. У "другої армії світу" до дефіциту бронетехніки тепер додався дефіцит уазиків і штурмовиків
Фініш Курської операції. Що далі?
Курська операція добігає свого логічного завершення після 7 місяців перебування ЗСУ на території Росії. Наразі наші військові змогли уникнути будь-якого оточення, а відступаючи з мінімальними втратами, ведуть ар’єргардні бої та не дають на своїх плечах ворогу зайти на Сумщину, де вже заздалегідь були підготовлені лінії оборони.
Утім рашисти, які зібрали на цей момент понад 60 тис. військових, не враховуючи північних корейців, можуть спробувати атакувати не тільки по дорозі від Суджі, а й на інших ділянках кордону. Наразі вони захопили село Новеньке й атакують Басівку, однак незабаром можуть відкрити новий фронт у напрямку Білопілля чи Глухова.
Карта бойових дій за 8-15 березня. Фото: Еспресо
Підбиваючи підсумки операції на Курщині, варто відзначити не тільки її винятковість, а й успішність. ЗСУ продемонстрували, що у випадку маневрової війни вони на порядок кращі та більш вмотивовані, ніж росіяни. Курська операція дозволила тривалий час вберегти Сумщину від наступу, не дала можливості перекинути нові рашистські резерви на інші, більш критичні для нас ділянки фронту, це дало змогу втримати Часів Яр, Торецьк і Покровськ. Не менш важливим є те, що масове захоплення в полон російських строковиків розморозило звільнення з полону наших азовців.
Хоча, ймовірно, остаточним поштовхом для згортання Курської операції стали переговори зі США, однак уже з грудня Сили оборони з маневрової війни на Курщині перейшли до оборонної операції, яка не могла довго тривати.
Карта бойових дій за 8-15 березня. Фото: Еспресо
ЗСУ контратакують на Куп’янщині
Схоже, перейшовши на правий берег Осколу північніше від Куп’янська, окупанти потрапили в пастку. Вони не можуть розвинути успіх, як і перекинути на допомогу своїм штурмовикам бронетехніку. Відтак наші військові поступово перемелюють тих, які готувалися розширити плацдарм як у бік російського кордону, так і на Куп’янськ. Окупанти вже понад місяць не можуть повністю захопити Дворічну, Западне, де Сили оборони дають відсіч. Як наслідок – другий тиждень поспіль ЗСУ мають територіальні здобутки. Цього тижня нам вдалося повністю звільнити Фиголівку, що заблокує наступ зс РФ на північ уздовж правого берега Осколу, а також закріпитися в околицях Синьківки, що на протилежному березі річки. Тут просування українських військ на північ від Куп’янська становило понад 3,5 км.
Карта бойових дій за 8-15 березня. Фото: Еспресо
Сіверський фронт
Другий тиждень поспіль окупанти мають просування в Білогорівці – луганському селі, де фронт уже кілька років був незмінним. Тут Сили оборони зайняли вигідні панівні висоти, що дозволяло стримувати ворога. Наразі наші військові все ще утримують оборону двох териконів, які височіють на південь і на північ від села, однак сама Білогорівка поступово переходить у руки росіян, що може мати негативні наслідки для всього Сіверського виступу.
Карта бойових дій за 8-15 березня. Фото: Еспресо
Відновлення наступу на Покровськ
Після майже місяця зменшення активності ворога на Покровському напрямку в другий тиждень березня росіяни знову значно збільшили кількість атак на захисників міста. Втім брак штурмовиків та їхня якість даються взнаки – ворог не зміг отримати жодних територіальних здобутків, а ЗСУ натомість у зустрічних атаках зуміли не тільки закріпитися на раніше відвойованих позиціях в Успенівці, Удачному, Котлиному та Піщаному, а й розвинути свій успіх у селищі Шевченко. Зараз увесь населений пункт перейшов у ніким не контрольовану зону боїв, водночас є докази присутності воїнів Сил оборони на південь від Шевченка, що вказує на розширення зони нашого контролю та спробу закріпитися на березі річки Солоненька. Ймовірно, ЗСУ планують відкинути окупантів з дороги Шевченко – Новотроїцьке за річку Солоненька та вибудувати по річці нову лінію фронту. В такому разі весь зайнятий ворогом виступ на північ від річки в районі села Вовкове опиниться відрізаним від логістики. Окупантам доведеться відступати. Саме для цього дорога від Селидового, що простягається за 7-10 км від лінії фронту, вже давно перетворена на "kill-зону". Логістика для росіян такою дорогою смерті вкрай ускладнена, а це дає нам великі шанси продовжити кампанію з відкидання окупантів від правого флангу оточення Покровська.
Карта бойових дій за 8-15 березня. Фото: Еспресо
Росіяни гальмують, наступаючи на Дніпровщину
На Новопавлівському напрямку окупанти значно загальмували, всупереч численним спробам пробитися до Дніпровської області хоча б на якійсь із ділянок. Наступ на відтинку Удачне – Успенівка з застосуванням бронетехніки Сили оборони відбили. Так само тримається оборона в Преображенці, яка ще два тижні тому потрапила в оперативне оточення. Але наступ ворога вдалося зупинити на межі сіл Надіївка і Запоріжжя.
Біля Костянтинополя рашисти захопили решту села Улакли та розширили зону свого контролю біля нього. Натомість ЗСУ все ще ведуть бої в Андріївці та самому Костянтинополі, попри те, що російська пропаганда вже неодноразово оголошувала про окупацію цих сіл. Навіть більше – спроби наступу окупантів на Розлив чи Багатир, щоб перерізати шлях до відступу для наших оборонців, наразі зазнали повного краху.
Карта бойових дій за 8-15 березня. Фото: Еспресо
Тому зс РФ зробили ставку на просування вздовж річки Мокрі Яли від Великої Новосілки до села Комар, яке також розташоване на трасі Курахове – Запоріжжя. Кілька тижнів тому рашистам удалося зайняти села Новосілка, Привільне, Бурлацьке, а також розпочати наступ на Скудне й Дніпроенергію. Однак, упершись у наші захисні лінії, окупанти не змогли рухатися далі й наступ практично повністю зупинився через виснаження людських ресурсів. І це попри те, що тут діють з’єднання двох загальновійськових армій РФ. Цього тижня ЗСУ провели низку контратак і відкинули росіян із Новосілки та Бурлацького, а значна частина Привільного залишилась у сірій зоні боїв. У Скудному тривають важкі зіткнення, половину села окупанти все ще не можуть захопити. Натомість вони просунулися по лівому березі Мокрих Ялів і зайняли територію між Скудним і Роздольним. Загрозливо наразі виглядає спроба ворога закріпитися в Дніпроенергії, де розташовані основні наші захисні лінії.
Ситуація на Курському й інших напрямках наочно демонструє, що в Росії немає достатньо ресурсів не тільки для прориву фронту, а й для одночасного наступу на кількох ділянках. Як тільки всі ресурси пішли на Курськ, – Покровський і Новопавлівський напрямки загальмували.
Тож відкритим залишається питання, куди росіяни спрямують вивільнені на Курщині ресурси: на Суми, Покровськ чи Костянтинопіль?
Карти створено на основі інформації, отриманої від Генерального штабу Збройних Сил України, а також з інших відкритих та перевірених джерел. Водночас карти не є максимально точними та лише умовно відображають тенденції в зоні бойових дій.



- Актуальне
- Важливе














