
"Ми хотіли донести різницю між ними і нами": у Києві презентували фільм про гуманітарну місію українських військових на Курщині
У вівторок, 15 квітня, у Києві презентували документальний фільм "Маленькі люди, які розв'язали велику війну", в якому показано, як українські військові рятували жителів Курської області від російських атак
Про це повідомила кореспондентка Еспресо Наталя Стареправо.
У Києві відбулася презентація документального фільму "Маленькі люди, які розв'язали велику війну", що розповідає про гуманітарну місію українських військових на Курщині.
Стрічка фіксує, як українські воїни допомагали мешканцям Курської області, потерпілим від російських бомбардувань: забезпечували їх їжею, надавали медичну допомогу та евакуювали з небезпечних зон.
Зйомки фільму тривали вісім місяців. Режисером стрічки став офіцер відділу комунікацій Командування Сил ТрО ЗСУ Павло Неугодов.
Режисер стрічки, офіцер відділу комунікацій Командування Сил ТрО ЗСУ Павло Неугодов. Фото: Наталія Стареправо
Режисер зазначив, що його та військовослужбовців Сил ТрО відрядили до складу військової комендатури на території РФ, де вони виконували завдання стосовно комунікації з місцевими та паралельного фільмування подій, які там відбувались.
Неугодов повідомив, що першого лютого росіяни здійснили пряме попадання авіаснарядом в місце, де безпосередньо мешкали місцеві, а саме в школу-інтернат в місті Суджа.
"Це і є фінальна історія в нашому фільмі. Ми хотіли донести. різницю між ними, і нами...Дуже хотілося б зробити саме закордонні покази. Вони це мають почути й побачити різницю", - наголосив офіцер.
Також події, що продемонстрували у фільмі прокоментував комендант з гуманітарних питань військової комендатури на території РФ Руслан Грищук. Він розповів, що основним завданням українських військових в гуманітарній місії було забезпеченням продовольством цивільного населення, забезпеченням їх засобами гігієни, теплом, водою, "і все, що забезпечило їхнє функціонування нормальне людське в тих нелюдських умовах, в яких вони опинилися".
Руслан Грищук, комендант з гуманітарних питань військової комендатури на території РФ. Фото: Наталія Стареправо
"Найбільше вразив цинізм російської влади, залишене населення, залишені діти, залишені лікарні, залишені школи і все це цинічно знищувалось російськими військами", - поділився він.
Окрім цього комендант додав, що попри всі жахи, яких завдала Росія українцям, наші воїни та наша держава діють відповідно до норм міжнародного гуманітарного права Женевських конвенцій.
"Місцеве населення особливо старшого віку спілкувались з нами переважно українською мовою. І ставлення було або доброзичливе, або нейтральне. В більш позитивний бік воно зрушилось вже після того, коли вони побачили українського вояка, який не є тим, хто буде ділити їх на органи, а це та людина, яка приносить їм їсти, пити, одягає і віддає своє останнє, щоб ці люди вижили в тих умовах", - розповів Грищук.
Кадр з фільму "Маленькі люди, які розвʼязали велику війну", Фото: Еспресо/Наталя Стареправо
- 15 квітня стало відомо, що український документальний фільм "Мілітантропос", який розглядає образ людини під час війни, увійшов до програми "Двотижневик режисерів", що є паралельною секцією Каннського кінофестивалю.



- Актуальне
- Важливе











