![окупанти окупанти](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/249000_250000/249290_ocupant_reuters_new_80x50_0.webp)
Корупція буває різною. Нам кажуть про дрібну
Про соціологію дня. Але не про рейтинги Зеленського і Залужного
Ніщо мене так не добиває, як нерозуміння природи речей. З усієї соціології, яку зараз всі читають і постять, мене найбільше бісить навіть не готовність голосувати за вигадані партії (списку яких ви в очі не бачили, й не знаєте, хто там буде і чи взагалі вони будуть). Ні я просто в а***(себто Аліса в диво-краї) від того, що люди вважають найбільшими корупціонерами депутатів, а винними в корупції — антикорупційні органи.
Ну так, Арістов полетів на Мальдіви й це найвища корупція. Вся сума хабаря у справі депутатки Марченко - 11 тисяч доларів. Для порівняння — маржа в контракті Львівського арсеналу тільки по одному виду боєприпасів - 126 мільйонів… гривень. 126 000 000. Це якщо порівняти з найближчою найвищою ціною. А так, то буде навіть більше. Це результат діяльності нікому невідомих людей.
Останній хабар, за який взяли 4 суддів, - 36 тисяч доларів. Тим часом нікому невідома чеська EPI Group - у 2020 році отримала 472,89 тисячі євро з продажу ільменіту, який брала в української державної компанії за заниженою ціною. Нікому не цікава та фірма, і як грабували бюджет, от тільки той ільменіт цілком імовірно пішов на фарби для ракет, які в нас летять.
Читайте також: ФСБ у рясах і... агностик Мотовиловець
Корупція значно складніша, ніж маєтки та годинники. А ми в погоні за ними забуваємо, що головне не фігурант, а схема.
Просто все це неможливо пояснити в трьох реченнях на анонімному телеграмі. Особливо, якщо за це ніхто не платив.
А от те, що телеграми, невідомі блогери з ютуб і телемарафон перетворюють населення країни на овочі, на жаль, факт
Місяць тому мені тільки лінивий не переслав відео такого собі Лео Вайнстайна. Дід, з джерелами в Пентагоні (від создатєлєй тєлєг "наші джерела в Кремлі") розказував, як українська влада ледь не добровільно передає зброю Росії. В момент, коли дід, не кліпнувши оком, заніс людям у вуха, що на кордон з Україною були готові привезти 40 тисяч градів для оглядин, я тихо сповзла з дивана і ще хвилин 20 точно не вставала від сміху. Почнемо з дрібного, гради зараз знайти, це як справжню шоколадку на початку 90-х. По-друге, ідея повезти 40 тисяч градів на оглядини в іншу країну може прийти лише в 6 палаті психіатрички, й обовʼязково Наполеону. Не менше. Але мені прислали цей чос дуже розумні люди, бо там були прізвища колишнього заступника міністра оборони Шарапова і колишнього заступника голови СБУ Сандурського. Впевнена, прізвища там були не випадково. Росіяни знають, як це робити.
Читайте також: Влада хоче "пульт управління інтернетом"?
Навіщо витрачати навіть шахеди, якщо можна виграти інформаційно. Особливо, якщо ми самі добровільно пішли в самознищення і носимо хмиз на полумʼя.
Там пару днів тому вийшла стаття про Путіна, який перемагає у війні. Так, він перемагає. Найперше, інформаційній. Тому що наша влада, а слідом за нею і ми, зайняті геть не тим.
Нас цікавить не саміт ЄС, не як вигравати війну при браку боєприпасів, не навіть те, як розрулити конфлікт з Польщею, а вибори, які в принципі можуть не відбутись. Якщо все так і йтиме далі.
Про авторку. Тетяна Ніколаєнко, журналістка
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе
![окупанти окупанти](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/249000_250000/249290_ocupant_reuters_new_80x50_0.webp)
![Дмитро Пєсков Дмитро Пєсков](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/251000_252000/251681_peskov_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![Румунія, прапор Румунії Румунія, прапор Румунії](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/305000_306000/305369_GettyImages-1478115586_new_80x50_0.webp)
![фейк фейк](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/300000_301000/300212_GettyImages-1365566546_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ війна фронт ЗСУ війна фронт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/296000_297000/296719_1_new_80x50_0.webp)
![Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347133_GettyImages-2162913584_new_80x50_0.webp)
![Володимир Зеленський Володимир Зеленський](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332601_41341_new_80x50_0.webp)
![Володимир Огризко Володимир Огризко](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/222000_223000/222325_Volodimir_Ogrizko_rudenko.kiev.ua._new_80x50_0.webp)
![Оленівка - наша Катинь Оленівка - наша Катинь](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/250000_251000/250913_2022-07-30T124407Z_1724509590_RC2CMV9DDGAA_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-PRISON-RALLY_new_80x50_0.webp)
![Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/258000_259000/258035_IMG_0156_new_80x50_0.webp)
![москва червона площа москва червона площа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/275000_276000/275787_moskow_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![метро Харків метро Харків](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/241000_242000/241958_metro-harkiv_metro.kharkov.ua_new_80x50_0.webp)
![переможні новини переможні новини](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/313000_314000/313637_GettyImages-1390327377_new_80x50_0.webp)
![Лукойл Лукойл](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/272000_273000/272950_lukoil-isab_ap_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/311000_312000/311613_chernoe_more___new_80x50_0.webp)
![ракета "Довгий Нептун" ракета "Довгий Нептун"](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/335000_336000/335571_Obrazets-oblozhky444-4_new_80x50_0.webp)