![окупанти окупанти](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/249000_250000/249290_ocupant_reuters_new_80x50_0.webp)
ФСБ у рясах і... агностик Мотовиловець
Це ще одна казкова історія, до якої я вагаюся, який епіграф підібрати: "Підпис здєсь і підпис здєсь" чи "Це ж було вже!"
От який з цих двох обрати? Отже, що знову сталося? На Андрія традиційно були ворожіння. І от маємо результати...
Заступник голови фракції "Слуга народу" Андрій Мотовиловець написав листа Руслану Стефанчуку, і цього разу він відкликає свій підпис під зверненням, яке підписав з нардепами Артемом Культенком і Ко.
На тому папірці вони просили звернутися до Венеційської комісії із законопроєктом від Кабінету Міністрів України, який спрямований проти московських попів. Всі розуміють, "нахіба" це треба. Гальмується все, що блокує роботу ФСБ в рясах. Скоро на третій рік повномасштабної війни заходимо... Для того, щоб запустити процес були покладені титанічні зусилля.
Ну, з Культенком, Бужанським все було зрозуміло, у суспільства були питання до депутата, який бере участь як представник СН у погоджувальних радах — до Мотовиловця. Про це писала і я, і Лівий Берег, ми говорили про це в етері на Радіо NV, про це писали колеги з інших ЗМІ... Словом, були буремні вихідні.
Знаю точно, що колеги "Мото" (так його називають свої) зі "Слуги народу" були обурені його зверненням — найважливіший бій за цінність — це той, який є всередині команди. І це, направду, треба цінувати. Тож цінуємо.
Читайте також: Новорічна історія про секрети реформи держслужби
І от всі ці зусилля дали результат: Мотовиловець відкликає свій підпис. І могли б ми всі порадіти. Текст того, хто перше робить, а потім думає — феєричний:
"У зв'язку з тим, що моє завдання — це формування порядку денного сесії Верховної Ради України IX скликання, хочу й надалі залишатися неупередженим і незалежним у своїх поглядах. Дуже важливо, аби на мою позицію не впливали жодні звернення. Окремо наголошую на тому, що моя точка зору залишається незмінною: я залишаюся агностиком", - пише Мотовиловець.
Але є серйозне питання до світогляду Мотовиловця, і його треба обговорити саме зараз — до засідання політради.
Це типова безвідповідальна поведінка Мотовиловця: робити помилки, пізно усвідомлювати, а далі розрулюють ситуацію всі, тільки не він.
Так у 2021 році було тоді, коли він лобіював схему Київщини, яка була треба дерибанникам Біличанського лісу. Далі він, як оце з ФСБ у рясах, усвідомив, що зробив. Рішення облради назвав ганебним, пообіцяв, що облрада переголосує. Цього не сталося. Рішення заблокували консерви Дубінського, і ми всі разом з Офісом Генерального прокурора, Міндовкілля, Святошинським лісопарковим господарством НПП Голосіївський ходимо в суди, й вже справа у Верховному Суді. На засідання у справі ходили Роман Грищук та Анна Бондар. А де був і є в цьому процесі Мотовиловець, який наробив чудес?
Читайте також: Очистити політичну систему під час війни можна й без виборів
Тому: Це ж було уже! (с)
За два роки знаючи, хто "консерви" Дубінського в облраді, Мотовиловець як голова осередку "Слуг" не зробив нічого, щоб їх відкликати. Почав рухатися тільки зараз, коли Дубінський потрапив у СІЗО. Це говорить про якість його лідерства, візійність і цінності. Рятує себе після ганебного підпису під зверненням щодо звернення на Венеційську комісію.
Тому: Це ж було уже! (с)
Мотовиловець як керівник обласного осередку "Слуг" написав листа на свою фракцію в одній з місцевих рад Київщини на офіційному бланку. Просив, щоб голосували за секретаря з "Нових облич" - політичний проєкт, з яким партнерився Дубінський. Тобто знову голова осередку, замість того, щоб поговорити з колегами, не ганьбитися на всю країну, взяв до рук офіційний бланк з брендом партії та скористався своїм підписом.
Тому: Підпис здесь і підпис здесь (с)
Чому право підпису і бланк видаються людям, які не мислять візійно?
Читайте також: "Рейдер з мандатом" у Верховній Раді
Я не думаю, що Мотовиловець — корупціонер. Він просто недалекоглядна людина, яка має відповідальну посаду і не може впоратися з елементарним. Не дослухається до порад, рекомендацій. Хто йому не подобається — він того банить. Створює собі світ "рожевих поні" і прекрасно живе в ньому.
А коли приходить розуміння, починає роботу над помилками — робить якусь заяву і все. Але від цього у розвитку програє область. Ми всі замість того, щоб розвивати регіон, бігаємо і рятуємо роками ситуацію.
І раз вже буде засідати політрада і знімати з голови Олену Шуляк, відкликати консерви Дубінського — треба робити ревізію роботи партійних осередків. Київщина — складна область. Сюди треба ставити людину з "яйцями". Це може бути жінка, чоловік — байдуже. Гендер не має значення. Єдине, щоб мала "яйця" й цінності.
Про авторку. Ірина Федорів, журналістка та викладачка
Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.
- Актуальне
- Важливе
![окупанти окупанти](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/249000_250000/249290_ocupant_reuters_new_80x50_0.webp)
![Дмитро Пєсков Дмитро Пєсков](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/251000_252000/251681_peskov_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![Румунія, прапор Румунії Румунія, прапор Румунії](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/305000_306000/305369_GettyImages-1478115586_new_80x50_0.webp)
![фейк фейк](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/300000_301000/300212_GettyImages-1365566546_new_80x50_0.webp)
![ЗСУ війна фронт ЗСУ війна фронт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/296000_297000/296719_1_new_80x50_0.webp)
![Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття Леді Гага, Олімпіада-2024, церемонія відкриття](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/347000_348000/347133_GettyImages-2162913584_new_80x50_0.webp)
![Володимир Зеленський Володимир Зеленський](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/332000_333000/332601_41341_new_80x50_0.webp)
![Володимир Огризко Володимир Огризко](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/222000_223000/222325_Volodimir_Ogrizko_rudenko.kiev.ua._new_80x50_0.webp)
![Оленівка - наша Катинь Оленівка - наша Катинь](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/250000_251000/250913_2022-07-30T124407Z_1724509590_RC2CMV9DDGAA_RTRMADP_3_UKRAINE-CRISIS-PRISON-RALLY_new_80x50_0.webp)
![Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/258000_259000/258035_IMG_0156_new_80x50_0.webp)
![москва червона площа москва червона площа](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/275000_276000/275787_moskow_gettyimages_new_80x50_0.webp)
![метро Харків метро Харків](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/241000_242000/241958_metro-harkiv_metro.kharkov.ua_new_80x50_0.webp)
![переможні новини переможні новини](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/313000_314000/313637_GettyImages-1390327377_new_80x50_0.webp)
![Лукойл Лукойл](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/272000_273000/272950_lukoil-isab_ap_new_80x50_0.webp)
![](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/311000_312000/311613_chernoe_more___new_80x50_0.webp)
![ракета "Довгий Нептун" ракета "Довгий Нептун"](https://static.espreso.tv/uploads/photobank/335000_336000/335571_Obrazets-oblozhky444-4_new_80x50_0.webp)