OPINION

Країна-терорист – країна злодій

Олександр Вільчинський
22 червня, 2023 четвер
14:01

Вкрасти, здійснити незаконну оборудку, знайти обхідні шляхи й дістати десь з-під прилавка, чи з-під поли дефіцит, до речі, так знайоме дійство всім, хто ще застав "совок"

Зміст

Активізація російських ракетних обстрілів і майже щоденні повітряні тривоги на більшій частині України показали, що запроваджені західними країнами санкції та обмеження щодо мікрочипів та інших комплектувальних до цих ракет, росіяни навчилися обходити. Щобільше, складається враження, що вони роблять це із задоволенням, з якимось навіть ухарським драйвом.

Не те щоб ці санкції для них зовсім не болючі, але все ж цілком терпимі, і якусь кількість тих ракет вони все ж продовжують виробляти. Адже – вкрасти, здійснити незаконну оборудку, знайти обхідні шляхи й дістати десь з-під прилавка, чи з-під поли дефіцит, до речі, так знайоме дійство всім, хто ще застав "совок" – все це здавна притаманне їхній російській ментальності. Бо ж щось вкрасти, як-от, наприклад, в українських громадян та окупованих територіях ту ж пральну машину чи холодильник, дефіцитні чіпи з яких можна використати у військовій техніці – це їхня рідна стихія. У цьому світі, в цьому вимірі вони жили й раніше.

Читайте також: То Ленін придумав ерефію

Згадаймо, якщо у свій час вони зуміли в американців вкрасти атомну бомбу, то що вже казати? І ще й передерти моделі всіх оцих "ЗІСіс" і "Побєд" на додачу. У німців – свого знаменитого "калаша". А у нас, починаючи із найбільшої реліквії російської церкви – ікони Божої Матері з Вишгородського монастиря ще за князівських часів і закінчуючи самою своєю назвою, яку стибрили вже за царювання Перта І. Та й пізніше крали у всіх все, що могли, навіть мелодії шлягерів. То що для них якісь там мікрочипи для ракет?

Читайте також: Коли закінчиться війна?

Щобільше, для країни, де розцвів культ і так званих "злодіїв в законі", і "кримінальний шансон", і взагалі кримінальна зграя при владі, західні санкції сприймаються лише, як подразник, виклик і привід навіть для певної змагальності у їх подоланні, шляхом обману і махінацій. Тим паче помічників не бракує. І це не тільки Іран із "шахедами". Нещодавно у Держдепартаменті США назвали ще п’ять країн, які найбільше допомагають Росії обходити санкції – це Вірменія, Туреччина, Казахстан, Грузія та Об’єднані Арабські Емірати. Що ж, просто запам’ятаймо: у тих ракетах, що летять на наші голови є і їхня частинка, а висновки зробимо потім, після нашої Перемоги. Бо ж терором мирного населення ще ніхто у війнах не перемагав, і росіяни не переможуть, скільки б тих ракет на крадених мікросхемах не штампували. 

Спеціально для Еспресо.

Про автора: Олександр Вільчинський, письменник, журналіст. У 2016-2017 рр. був добровольцем і воював рядовим бійцем у складі 1-ї окремої штурмової роти ДУК ПС.

Редакція не завжди поділяє думки, висловлені авторами блогів.

Теги:
Читайте також:
Київ
+26.8°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
6 червня
17:40
Зеленський Трамп
Лист Зеленського до Путіна насправді адресувався Трампу, - дипломат Мільман
17:08
Ормузька протока
ЄС збільшив імпорт російського газу на 25% на тлі війни з Іраном, — американські аналітики
17:02
OPINION
Простий і жорстокий парадокс цієї війни. Колонка Віталія Портникова
16:42
удар по Запоріжжю 6 червня 2026 року
Росія атакувала Запоріжжя: серед поранених – 10-річний хлопчик, пошкоджені будинки
16:25
Сі Цзіньпін літак
Сі Цзіньпін уперше за сім років відвідає КНДР
16:24
Папа Лев XIV прибув з візитом до Іспанії
15:46
Олександр Лукашенко
Лукашенко запевнив, що Білорусь не є співагресором і закликав Захід до "цивілізованого діалогу"
15:25
Через війну РФ Чорне море втрачає дельфінів: 22 тіла за один день викинуло на узбережжя нацпарку "Тузлівські лимани"
15:24
Водію, який вчинив ДТП з чотирма загиблими в Києві, повідомили про підозру, він перебуває під охороною в лікарні
14:59
Український Крим під російською окупацією
ССО взяли під повітряний контроль сухопутний шлях до Криму — постачання пального та техніки РФ ускладнено
14:44
Окупанти
Окупанти заборонили пасажирські перевезення на ключових трасах ТОТ
14:23
Спалах Еболи в Центральній Африці може зрівнятися з рекордними масштабами 2014 року
14:01
OPINION
Кримський тупик: Як вогневий контроль України ламає плани окупантів на півдні
13:47
ДТП у Києві
Водій Mercedes, який скоїв смертельну ДТП в Києві, мав 39 порушень ПДР, більшість — за перевищення швидкості
13:30
Оновлено
Сили оборони вдарили по нафтобазі Кубані, Кронштадту та Маріуполю
Дрони подолали 1000 км: Сили оборони вдарили по нафтобазах РФ, Кронштадту та складу ВМФ під Петербургом
13:22
Шахтар, УПЛ
"Шахтарю" заборонили проводити домашні матчі єврокубків у Кракові
12:34
Сергій Лавров
Лавров заявив, що захист "прав російськомовних" в Україні є необхідною умовою "врегулювання конфлікту"
12:32
Огляд
Україна створила найзахищеніший бронеавтомобіль нового покоління: чим унікальна MAC OWL "Сова"
12:12
На фото: британський актор Ентоні Хед
На 72-му році життя помер британський актор Ентоні Хед — зірка "Баффі" та "Тед Лассо"
12:10
Ексклюзив
дрони ЗСУ
Україні вдається зберігати першість в інноваціях, водночас Росія має іншу перевагу, - експрацівник ЦРУ Гофф
11:47
курс валют
Курс валют на 6 червня: скільки коштують євро та долар
11:28
Володимир Путін в етері "Росія 1"
Оточення Путіна літає на західних приватних джетах попри санкції, — розслідування WSJ
11:01
OPINION
Стратегія цивілізаційного реваншу. Про що сказали Дугін і Малофєєв у Петербурзі
11:00
Оновлено
У румунському порту Констанца вибухнули чотири морські дрони: президент Дан скликав екстрену нараду
10:43
Віктор Єленський
В Україні можуть запровадити альтернативну військову службу, — голова ДЕСС Єленський
10:38
Оновлено
ДТП у Києві
У Києві авто на великій швидкості влетіло в підземний перехід. Серед жертв 12-річний хлопець та двоє поліцейських. Водія затримали
10:26
Україна НАТО
На саміті НАТО в Анкарі члени Альянсу планують надати Україні 70 мільярдів євро, — ЗМІ
10:15
Словаччина Україна
Прем'єр Словаччини закликає говорити з Путіним, МЗС підтримує суверенітет України
09:28
радбез ООН
Радбез ООН збереться на екстрене засідання через недавню масовану атаку РФ в Україні
09:12
Ексклюзив
Карта бойових дій за березень-травень
Карта бойових дій: епічний провал весняного наступу із апогеєм у травні, які перспективи літньої кампанії
09:06
Олег Тягнибок
Командир батальйону 128-ї бригади Олег Тягнибок отримав контузію внаслідок атаки ворожого дрона
09:02
Ексклюзив
Ральф Гофф
Експрацівник ЦРУ Гофф дав прогноз щодо можливого російського літнього наступу
08:57
Кожен п'ятий із затриманих в Україні за співпрацю з Росією у 2025 році є неповнолітнім, — ЗМІ
08:39
Сили оборони, ЗСУ, фронт, Генштаб
За добу на фронті зафіксували 269 боїв, Сили оборони ліквідували 1380 російських загарбників
08:24
У Дніпрі під час затримання поліцейськими чоловік підірвав гранату. Четверо правоохоронців поранено. Порушник загинув
08:17
Атака рф на Запоріжжя 6 червня
Росіяни вночі атакували дронами Запоріжжя, Одещину та Миколаївщину: є поранена, пошкоджено медцентр
08:05
Оновлено
Греція вручила Києву ноту протесту через український морський дрон у її територіальних водах. МЗС України вибачилося
08:01
OPINION
Звір повинен стекти кров'ю. Літня фаза російського наступу буде провальною
08:00
Ексклюзив
трамп путін
РФ намагається використати відносини зі США у власних інтересах, - професор Міхта
07:43
Ексклюзив
Каховська ГЕС
Три роки без Каховського водосховища: унікальне відродження Великого Лугу і тривожні зміни клімату Херсонщини
Більше новин