У Запоріжжі знешкодили банду рекетирів, які викрадали людей та вимагали у них гроші

18 січня, 2024 четвер
13:09

Служба безпеки України разом з Нацполіцією знешкодили у Запоріжжі банду рекетирів, які викрадали людей та "вибивали" з них неіснуючі борги

Зміст

Про це повідомляє Служба безпеки України.

Повідомляється, що зловмисники створювали штучні конфліктні ситуації, після яких вимагали від потерпілих гроші за "мирне" врегулювання конфлікту. У багатьох випадках спершу одноразовий "платіж" переростав у щомісячну "данину".

Якщо ж потерпілі відмовлялися платити, учасники банди викрадали своїх жертв та відвозили їх до покинутої будівлі.

У Службі безпеки зазначають, що там злочинці жорстоко били людей та погрожували їм "повільною" смертю.

"Співробітники СБУ затримали "на гарячому" лідера угруповання і двох його активних учасників, коли вони "вибивали" неіснуючий борг у чоловіка. Зловмисники тримали потерпілого у напівзруйнованій будівлі на території міського парку", - йдеться у повідомленні. 

За даними слідства, банду організував запорізький кримінальний авторитет, який понад 20 років провів у тюрмі за особливо тяжкі злочини, у тому числі розбій та викрадення людей.

До складу угруповання він залучив більше десяти осіб, більшість з яких вже неодноразово відбували покарання за подібні злочини - нанесення тілесних ушкоджень та вимагання.

"Застосовуючи розбійні напади на громадян, зловмисники намагались поширити свій вплив на території міста та інші райони області. Під час обшуків у помешканнях фігурантів вилучено зброю, наркотики та гроші, одержані злочинним шляхом", - зазначають у СБУ.

Фото: Служба безпеки України


Наразі організатору банди і двом його спільникам повідомили про підозру за кількома статтями Кримінального кодексу України: 4 ст. 189 (вимагання, вчинене організованою групою в умовах воєнного стану); ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини); ч. 4 ст. 187 (розбій).

Також вирішується питання щодо додаткової кваліфікації злочинних дій лідера банди за незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами.

Затримані перебувають під вартою. Тривають невідкладні слідчі та оперативні дії, щоб притягнути до відповідальності всіх учасників угруповання.

Їм загрожує до 15 років тюрми.

  • 18 січня стало відомо, що Служба безпеки України затримала на Одещині агента ФСБ, який готував екологічний теракт і шпигував за Силами оборони. Ним виявився студент одеського університету.
Теги:
Читайте також:
Київ
+2.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.44
    Купівля 41.44
    Продаж 41.95
  • EUR
    Купівля 43.36
    Продаж 44.04
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
24 лютого
15:13
Кір Стармер та Емманюель Макрон
Макрон і Стармер під час візитів у США намагатимуться переконати Трампа не продовжувати переговори з РФ, - Times
15:11
Наталка Діденко
Уночі -16 °C, вдень +8 °C: прогноз погоди від Наталки Діденко на 25 лютого
14:55
Олександр Мережко
"Залежить від волі сторін": нардеп Мережко припустив, хто може підписати угоду про рідкісноземельні мінерали
14:41
Оновлено
Російський удар по Цупівці
Цупівка на Харківщині зазнала наймасштабніших руйнувань від 2022 року: четверо поранених, під завалами може бути чоловік
14:36
Данія
Данія виділяє близько €268 млн на озброєння України
14:30
Звільнені з полону оборонці Азовсталі Чечелюк, Ісенаджиєв, Шастун і Бевз, знялися у кліпах Міші Скорпіона
14:15
Ірландія
Ірландія передасть Україні радіолокаційні системи для посилення ППО
14:13
Норвегія
Норвегія виділить по €300 млн для української енергетики та інвестицій у промисловість
14:07
OPINION
Про "нові" цінності США та Україну
13:59
Україна Британія
Британія надасть Україні військову підтримку на £4,5 млрд і вводить найбільший від початку війни пакет санкцій проти РФ
13:55
У засіданні Ради взяли участь єврокомісари, члени Кабміну і представники країн ЄС
13:49
Сара Вагенкнехт
Пропутінський "Альянс Сари Вагенкнехт" заявив про намір оскаржити результати виборів у Німеччині
13:42
На війні загинув військовий і актор Олексій Самойленко
13:29
Новини компаній
Українські військові розробки під прицілом: чому китайський компонент – це небезпека та як з цим борються українські мілітарні компанії
13:27
PR
FIRST українка на крилах літака: Людмила Куклишин встановила національний рекорд
13:25
Ольга Стефанішина
Угода про рідкісноземельні мінерали: Стефанішина заявила, що Україна та США перебувають на фінальній стадії перемовин
13:25
Іспанія
Іспанія цьогоріч виділить €1 млрд на допомогу Україні
13:19
Вихваляли Путіна й поширювали антисемітські заклики: СБУ викрила двох кліриків УПЦ МП
13:10
Антоніу Кошта
Єврорада проведе засідання 6 березня: обговорять підтримку України й посилення оборони ЄС
13:01
Інтерв’ю
Володимир Бірчак, сержант бригади Нацгвардії "Хартія"
Сержант бригади Нацгвардії "Хартія" Бірчак: ТЦК виконують роботу, яка потрібна військовим на фронті, бо без людей все посиплеться
12:56
Оновлено
суд, генерал Галушкін
Суд розглядатиме скаргу на застосування запобіжного заходу до генерала Галушкіна у закритому режимі
12:52
Сі Цзіньпін і путін
Путін і Сі Цзіньпін провели телефонну розмову
12:36
прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо
Бойові машини піхоти, тренажери для F-16, боєприпаси: Канада оголосила про новий пакет допомоги Україні
12:19
Каллас відвідає Вашингтон, де говоритиме про Україну
12:17
Президент Литви Гітанас Науседа
"Пропоную дату 1 січня 2030 року": Науседа зазначив, що варто прискорити вступ України до ЄС 
12:10
Гільдія кіноакторів США оголосила переможців SAG Awards 2025, найбільше нагород зібрав "Шьоґун"
12:04
OPINION
Зеленський на пресконференції: США залишаються союзником України
11:48
Зеленський: Кроком до завершення війни має стати обмін полоненими. Ми готові до обміну "всіх на всіх"
11:45
Огляд
світ, міжнародний огляд
Зеленський заявив, що готовий піти у відставку, якщо це принесе мир, і відмовився від угоди зі США щодо мінеральних ресурсів. Акценти світових ЗМІ 24 лютого
11:31
Фінляндія
Фінляндія виділяє €4,5 млн на підтримку України
11:20
вокаліст гурту U2 Боно
U2 звернулися до українців у третю річницю повномасштабного вторгнення, цитуючи Шевченка
11:14
Україна ЄС
Глава Єврокомісії: у березні Україна отримає новий пакет допомоги від ЄС на €3,5 млрд
11:09
ООН
Які наслідки відмови США підтримати резолюцію щодо України в ООН: пояснення юриста
10:58
Оновлено
Антоніу Кошта і Урсула фон дер Ляєн
До Києва прибули фон дер Ляєн, Трюдо та лідери інших країн-союзників, які беруть участь у саміті Support Ukraine
10:55
Огляд
Джозев Паркер та Мартін Баколе (на передньому плані)
Усик отримав двох нових суперників, а збірна Канади з хокею помстилася США. Головні новини світового спорту за тиждень
10:46
електроенергія
Енергетики відновили живлення для понад 33 тис. споживачів: ситуація в енергосистемі 24 лютого
10:43
"Уламки з-під Авдіївки. Замість казок сину": у Відні презентували книжку військового медика Олександра Гоменюка
10:40
Оновлено
У російське генконсульство у Марселі кинули коктейлі Молотова: стався вибух, - ЗМІ
10:22
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 24 лютого: скільки коштують долар та євро
10:16
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Ворог шукає шпаринки в нашій обороні, а на Курщині має певні здобутки, - Згурець
Більше новин