
З початку повномасштабної війни в Україну екстрадували 151 особу
З 24 лютого 2022 року до України екстрадували понад півтори сотні осіб, щодо яких в обліках Генерального секретаріату Інтерполу було опубліковано червоне оповіщення або циркуляр
Про це УП повідомив Департамент міжнародного поліцейського співробітництва Нацполіції.
Ідеться про осіб, які були оголошені в розшук за підозрою, обвинуваченням у вчиненні кримінальних правопорушень, або розшукувалися для подальшого відбування покарання за вироком суду.
"З початку повномасштабного вторгнення РФ на територію України Департаментом організовано та здійснено 151 прийом-передачу осіб, стосовно яких уповноваженими (центральними) органами іноземних держав прийнято рішення про видачу (екстрадицію) до України", – повідомили журналістам у відповідь на запит.
Правоохоронці пояснили, що йдеться про людей, щодо яких в обліках Генерального секретаріату Інтерполу було опубліковано червоне оповіщення або циркуляр.
Червоне оповіщення відрізняється від циркуляра тим, що оповіщення поширюється на всі країни, які співпрацюють по лінії Інтерполу, а циркуляр передбачає, що можна обмежити певні країни, щоб вони не бачили, що щодо певної особи є "червона картка".
Існує 9 видів карток Інтерполу, але лише "червона картка" передбачає видачу особи країні, яка її розшукує.
Наразі в обліках Генерального секретаріату Інтерполу опубліковано 954 червоні оповіщення та циркуляри. При цьому публікація оповіщення або циркуляру не завжди означає оголошення людини в міжнародний розшук.
Загалом станом на 26 березня в обліках Генерального секретаріату Інтерполу за запитами правоохоронних органів України обробляють 1037 Червоних оповіщень і циркулярів.
- Раніше цього місяця стало відомо, що Німеччина екстрадувала в Україну ексзаступника начальника Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області. Фігуранта підозрюють у допомозі одному з полтавських підприємств ухилитися від сплати майже 1,3 млн грн податків.



- Актуальне
- Важливе






