Мінінфраструктури спростувало чутки про призупинення роботи зернового коридору

Мінінфраструктури у четвер, 26 жовтня, спростувало інформацію про призупинення роботи тимчасового зернового коридору у Чорному морі: українські порти продовжують обробляти судна

Про це повідомила пресслужба Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. 

"Інформація щодо скасування або непрогнозовану зупинку тимчасового коридору для руху цивільних суден з та до портів Великої Одеси не відповідає дійсності. Всі встановлені ВМС ЗСУ наявні маршрути є дійсними та використовуються цивільними суднами", - йдеться у повідомлення. 

У Мінінфраструктури зазначили, що коридор функціонує з урахуванням військової обстановки та погодних умов.

Наразі порти Великої Одеси продовжують обробляти судна. В портах Одеса, Чорноморськ та Південний під завантаженням перебувають 23 судна. 

"Всього коридором на вхід скористалося 51 судно. 33 судна експортувало понад 1,3 млн тонн української агропродукції та інших вантажів", - додали у Мінінфраструктури. 

Що відомо про роботу зернового коридору

17 липня Росія оголосила про припинення дії зернової угоди. У відповідь на це Володимир Зеленський заявив, що необхідно продовжувати використовувати зерновий коридор навіть попри вихід РФ з угоди.

Секретар Ради національної безпеки й оборони України Олексій Данілов 4 серпня заявив, що Україна буде відправляти кораблі з власним зерном туди, куди вважає за необхідне, і ні в кого не буде запитувати дозволу на це.

10 серпня Військово-Морські сили Збройних Сил повідомили про тимчасовий гуманітарний коридор для торговельних суден, що йдуть до та з портів України. 12 серпня в Україні відкрили реєстрацію торговельних суден та їхніх власників, які готові проходити тимчасовими маршрутами до українських портів у Чорному морі.

16 серпня з Одеського порту вийшло перше судно після оголошення Росією про припинення дії зернової угоди.

Станом на початок жовтня усі три чорноморські порти України, Одеса, Південний та Чорноморськ, всупереч погрозам Росії, відновили приймання суден для експорту зерна.

Станом на 24 жовтня через новий зерновий коридор Україна експортувала майже 1,5 млн тонн зерна.