Нехай позбудуться паспорту: нардеп-"слуга" пропонує заборонити участь у виборах людям з громадянством РФ
У "Слузі народу" вважають, що українцям з діаспори західних країн потрібно дозволити бути обраними депутатами в Україні
Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ заявив один з авторів законопроєкту про подвійне громадянство, нардеп від "Слуги народу" Олег Дунда.
"Російське громадянство для нас сьогодні – проблема, бо у нас на кордоні є держава-агресор. Якщо ти – держпосадовець і маєш російський паспорт, то наш північний сусід може тиснути на тебе. Ти ж його не отримав просто так. Скоріш за все, у тебе там родичі або майно", - заявив він.
Він навів приклад впливу на Україну через людей з паспортом РФ.
Читайте також: Зеленський увів у дію рішення РНБО про подвійне громадянство
"Головний редактор радіостанції "Ехо Москви" Олексій Венедиктов заявив: "Ми розуміємо, що в ОРДЛО є чимало людей із російськими паспортами, тому хочемо їх "вкинути" в простір України, бо знаємо, як вони будуть голосувати". Ось такий тиск. Нам потрібно його позбутися. У нашому законопроєкті запропоновано цим людям не брати участь у процесі. Таким чином ми їх "знімаємо з гачка", бо тоді Росія дасть їм спокій. Нехай позбудуться російського паспорту й обираються та голосують." - сказав Дунда.
Нардеп додав, що якщо людина хоче бути учасником виборів, то вона "повинна зробити так, щоб росіяни не мали змоги тиснути"
Читайте також: Без РФ: в Україні планують дозволити подвійне громадянство з ЄС та іншими дружніми країнами, - Резніков
"Другий момент, чому ми хочемо вирішити питання іноземного громадянства. Коли почали дивитися законодавство, виявилося, що у нас записано: якщо державний посадовець має паспорт іншої країни, він може бути звільнений. Тобто на розсуд керівництва. Може, звільнять, а, може, й ні. Він обов’язково повинен бути звільнений", - заявив нардеп.
Дунда вважає, що представники діаспори могли б брати участь у політичному житті України.
"Чому ми не можемо їх залучати до роботи у депутатському корпусі? На що можуть вплинути ці дві-три людини! Але вони здатні передати нам досвід своїх країн. Ми можемо їм дозволити обиратися й бути депутатами, але за умови, що вони повинні стати на облік та показати, які у них є паспорти", - пояснив нардеп.
- Нагадаємо, у жовтні 2019 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив про необхідність запровадження в Україні подвійного громадянства.
- 6 вересня 2020 року Кулеба заявив, що МЗС працює з парламентом над законопроєктом про подвійне громадянство.
- Кулеба вважає реальними шанси на ухвалення закону, який регулюватиме ситуацію з подвійним громадянством в Україні.
- Актуальне
- Важливе