live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українці отримали шанс легітимно «перезавантажити» владу

Оргкомітет громадянської ініціативи «За народну Конституцію!» виносить на обговорення громадськості нову редакцію Конституції України і збирає підписи для проведення референдуму про внесення змін до Головного закону країни

Про це сьогодні на прес-конференції повідомив оргкомітет ініціативи «За народну Конституцію», передає ДеПо.

«Перед нами стоїть питання - забезпечити в Україні мир, спокій, розвиток, примирення. Ми вважаємо, що вихід з кризи - це прийняття нової редакції Конституції, щоб остаточно поставити крапку в питанні конституційного устрою держави, прав і свобод громадян в частині, що стосується контролю над владою і прийняття участі кожного у справах держави», - заявила глава оргкомітету, доктор економічних наук Людмила Супрун.

На її думку, нову редакцію Конституції необхідно прийняти, «щоб ніхто крім громадян не міг вирішувати, чи приєднуватися нам до політичних блоків тощо». Також вона зазначила, що ця ініціатива не є проектом якоїсь політичної партії, в ній беруть участь представники різних партій і громадських організацій, які усвідомлюють свою відповідальність за майбутнє країни.

Текст Конституції, за словами Людмили Павлівни, враховує 99, 9 % вимог Майдану і громадських організацій. З ним можна буде ознайомитись на сайті suprun.ua.

Екс-спікер Верховної Ради України Олександр Мороз підкреслив, що в новій редакції збережено понад 90 % діючої Конституції.

«Україна утверджується як цілісна унітарна держава в кордонах, визначених діючою Конституцією. Без федералізації. Тим самим ми нейтралізуємо референдуми, які пройшли в цьому році в Криму і на Сході. Встановлюється парламентсько-президентська форма правління європейського типу. Ліквідуються держадміністрації. Виконавча влада здійснюється виконкомами. Створюються можливості для контролю над владою», - повідомив Мороз.

За його інформацією, статус державної мови залишається за українською мовою, російська мова отримує статус офіційної і всі мови в Україні мають гарантії до розвитку.

«Скасовується безстрокове призначення суддів. Наступного президента і депутатів обиратимуть на 4 роки і з обмеженням обиратися не більше двох термінів поспіль.

Обмежується недоторканність депутатів і суддів за прикладом європейських країн.

Ніякі структури влади або посадові особи не мають право вносити зміни до Конституції. Це можна буде зробити тільки на настановних народних зборах, в яких вони зможуть взяти участь», - розповів Мороз.

За даними оргкомітету, цього року плануються дострокові вибори до парламенту на основі відкритих списків.

На питання, чи не чи очікують опору з боку інших політичних сил, які захочуть внести до Конституції вигідні їм зміни, Людмила Супрун відповіла, що всі парламентські фракції однозначно задекларували, що вони підтримують перевибори і зміну Конституції.

Щоб провести конституційний референдум і прийняти Конституцію в новій редакції, необхідно зібрати підписи - три мільйони за сорок днів. Збір підписів розпочнеться в цю суботу, коли в Києві пройдуть установчі збори. Тоді ж почнеться і обговорення нової редакції Конституції України, в тому числі на сайті suprun.ua. Будь-який бажаючий зможе вивчити текст нової редакції, залишити свої побажання та задати питання.

Як зазначили в оргкомітеті, якщо референдум пройде успішно, вже у вересні Україна отримає оновлену Конституцію, а депутатів почнуть обирати по-новому.

«У нинішніх умовах конституційний референдум - єдиний легітимний спосіб «перезавантажити» владу», - резюмував Олександр Мороз.

новини партнерів

29 вересня, 2020 вівторок

29 вересня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати