Блог Навального не зареєстрували в Роскомнагляді через матюки в заявці
Першим реєстрацію за законом про блогер міг отримати ресурс опозиціонера Олексія Навального - navalny.com., однак Роскомнагляд відхилив заявку
Заявка про його реєстрацію була розміщена на спеціальному сайті Роскомнагляду 1 серпня в 0:50 - менш, ніж через годину після вступу в силу закону, пише "Известия".
За словами представника наглядового відомства Вадима Ампелонского, цю заявку не стали розглядати через те, що в ній містилася нецензурна лайка.
На сторінці сайту 97-fz.rkn.gov.ru, спеціально створеного Роскомнаглядом для реєстрації блогів, є наступна інформація: "Повідомлення, що містять ненормативну лексику або рекламу, що мають неповну або неточну інформацію про відправника, не приймаються до розгляду". Таким чином, Роскомнагляд діяв в рамках діючих правил про реєстрацію.
Федеральний закон від 5 травня 2014 № 97-ФЗ "Про внесення змін до ФЗ" Про інформацію, інформаційні технології і про захист інформації "і окремі законодавчі акти ..." називають "законом про блогерів". Він визначає обов'язки особи, яка розміщує інформацію на персональному сайті або сторінці в мережі, з добовою аудиторією більш 3 тис. Для таких популярних блогерів вводиться ряд обмежень.
Зокрема, вони не можуть використовувати свій блог для розголошення держтаємниці, виправдання тероризму або закликів до нього, для публікації екстремістських матеріалів або пропаганди порнографії, не можуть використовувати нецензурну лайку. Вони повинні перевіряти достовірність інформації до її публікації і негайно видаляти недостовірну інформацію.
Автор блогу може зареєструватися на створеному Роскомнаглядом сайті 97-fz.rkn.gov.ru за своєю ініціативою. Якщо автор блогу з кількістю відвідувань від 3 тис. На день отримає вимогу про реєстрацію від Роскомнагляду або правоохоронних органів, він зобов'язаний її виконати. Якщо протягом трьох місяців кількість щоденних відвідувань не досягає 3 тис., блогер може на тому ж сайті подати заяву про зняття реєстрації. Якщо блогер відмовиться надавати дані, то наглядове відомство буде впливати на нього через адміністрацію майданчики - тієї доведеться або переконати блогера надати дані, або виплатити штраф до півмільйона рублів.
Нагадаємо, в день вступу закону в силу Роскомнагляд направив запит про необхідність зареєструватися семи популярним авторам: це письменник Едуард Лимонов, сатирик Михайло Задорнов, гуморист і актор Михайло Галустян, блогер і фотограф Сергій Доля, блогер Дмитро Чернишов (mi3ch) , виконавчий директор холдингу NewsMedia Ашот Габрелянов, письменник Борис Акунін.
- Актуальне
- Важливе