live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Фірташа остаточно відібрали гірничий комбінат

Іршанський ГЗК
фото: zhitomir.info
Вищий господарський суд України відмовив ПАТ "Юкрейніан Кемікал Продактс" у вимозі до Фонду держмайна підписати новий договір оренди цілісного майнового комплексу "Іршанського державного гірничо-збагачувального комбінату"

Відповідну постанову суд ухвалив 12 квітня, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Наші гроші".

Суд встановив, що у вересні 2004 року ФДМУ уклав із ЗАТ "Кримський титан" договір оренди майна ГЗК на п’ять років без права викупу. В січні 2012 року сторони продовжили дію договору до вересня 2014 року, при цьому домовилися підписати його "заднім числом" - з вересня 2009 року.

За три місяці до закінчення терміну оренди Фонд держмайна попросив орендаря розпочати процес підготовки повернення майна. Але "Кримський титан" у відповідь заявив про бажання скористатися своїм першочерговим правом оренди, та Фонд йому відмовив.

Представник ФДМУ в суді повідомив, що на підставі доручення прем’єр-міністра Арсенія Яценюка було прийнято рішення, що після закінчення строку оренди майно комбінату буде використовуватися для власних потреб.

Тому сьогодні комбінат підпорядковується в своїй роботі міністерству економічного розвитку та торгівлі, а право на його майно належить державному підприємству "Об’єднана гірничо-хімічна компанія".

Розглянувши справу, Вищий господарський суд погодився з рішеннями судів попередніх інстанцій, що майновий комплекс "Іршанського державного ГЗК" в оренду сьогодні не переданий і залишається у державній власності.

Нагадаємо, "Юкрейніан Кемікал Продактс" входить до Group DF Дмитра Фірташа, під контролем якого до вересня 2014 року перебували два найбільших в країні виробника ільменітової руди - Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат та Вільногірський гірничо-металургійний комбінат.

Саме їх продукція була основою для виробництва як "Кримського титану", виробничі потужності якого залишилися в анексованому Криму, так і для іншого підприємства -  Запорізького титано-магнієвого комбінату. В ньому 49% акцій теж належить компанії Фірташа "Толексіс Трейдінг Лімітед".

новини партнерів

‡агрузка...

16 лютого, 2019 субота

16 лютого, 2019 субота

15 лютого, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати