live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Фірташа остаточно відібрали гірничий комбінат

Іршанський ГЗК
фото: zhitomir.info
Вищий господарський суд України відмовив ПАТ "Юкрейніан Кемікал Продактс" у вимозі до Фонду держмайна підписати новий договір оренди цілісного майнового комплексу "Іршанського державного гірничо-збагачувального комбінату"

Відповідну постанову суд ухвалив 12 квітня, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Наші гроші".

Суд встановив, що у вересні 2004 року ФДМУ уклав із ЗАТ "Кримський титан" договір оренди майна ГЗК на п’ять років без права викупу. В січні 2012 року сторони продовжили дію договору до вересня 2014 року, при цьому домовилися підписати його "заднім числом" - з вересня 2009 року.

За три місяці до закінчення терміну оренди Фонд держмайна попросив орендаря розпочати процес підготовки повернення майна. Але "Кримський титан" у відповідь заявив про бажання скористатися своїм першочерговим правом оренди, та Фонд йому відмовив.

Представник ФДМУ в суді повідомив, що на підставі доручення прем’єр-міністра Арсенія Яценюка було прийнято рішення, що після закінчення строку оренди майно комбінату буде використовуватися для власних потреб.

Тому сьогодні комбінат підпорядковується в своїй роботі міністерству економічного розвитку та торгівлі, а право на його майно належить державному підприємству "Об’єднана гірничо-хімічна компанія".

Розглянувши справу, Вищий господарський суд погодився з рішеннями судів попередніх інстанцій, що майновий комплекс "Іршанського державного ГЗК" в оренду сьогодні не переданий і залишається у державній власності.

Нагадаємо, "Юкрейніан Кемікал Продактс" входить до Group DF Дмитра Фірташа, під контролем якого до вересня 2014 року перебували два найбільших в країні виробника ільменітової руди - Іршанський гірничо-збагачувальний комбінат та Вільногірський гірничо-металургійний комбінат.

Саме їх продукція була основою для виробництва як "Кримського титану", виробничі потужності якого залишилися в анексованому Криму, так і для іншого підприємства -  Запорізького титано-магнієвого комбінату. В ньому 49% акцій теж належить компанії Фірташа "Толексіс Трейдінг Лімітед".

новини партнерів

13 грудня, 2019 п'ятниця

12 грудня, 2019 четвер

13 грудня, 2019 п'ятниця

12 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати