//
live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Археологи знайшли стародавнє святилище на Дніпропетровщині

На Дніпропетровщині в околицях села Токівського Апостолівського району на березі річки Кам’янки археологи виявили святилище ІІ-І тисячоліття до нашої ери

Про це повідомили у Дніпропетровському національному історичному музеї імені Яворницького, який організував експедицію, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Радіо Свобода".

За словами археологів, експедиція розкопала комплекс культових кам’яних споруд. Вчені припускають, що тут здійснювали свої обряди представники різних народностей. Серед знахідок - фрагменти ліпного та гончарного посуду, крем’яні знаряддя праці, зброя.

Серед цікавих артефактів, за словами науковців, - уламок нижньої частини кубка бронзового століття і горло амфори з частиною ручки, на якій археологи виявили клеймо, ймовірно, Родоської керамічної майстерні (з грецького острова Родос).

За словами археологів, клеймо майстра виявили на ручці амфори давньогрецького походження, ймовірно, імпортованої скіфами, які населяли ці терени, разом з вином із Греції. На клеймі можна розгледіти чотири зірки в кутах і кілька літер.

"Ім’я майстра ще належить прочитати", - зазначили учасники експедиції.

Як розповіли археологи, виявлена ними пам’ятка потребує подальшого дослідження, а зібрані матеріали - ретельного вивчення. Як сподіваються, роботу продовжать у наступному польовому сезоні.

До цьогорічної експедиції Дніпропетровського національного історичного музею через відсутність фінансування два роки не провадили розкопок.

новини партнерів

‡агрузка...

17 серпня, 2019 субота

17 серпня, 2019 субота

16 серпня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати