live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українські продюсери не припинять співпрацю з Росією

StarLightMedia і Film.ua продовжать знімати серіали для двох ринків - українського та російського

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Телекритику".

Топ-менеджери українських StarLightMedia і Film.ua відкрито заявили, що не планують відмовлятися від співпраці з російським ринком в питаннях серіального виробництва.

Детективний серіал "Нюхач" виробництва української кінокомпанії Film.ua отримав 80% своїх доходів на російському телеринку. Аргументуючи плани своєї компанії продовжити співпрацю з російським ринком, генеральний продюсер Film.ua Віктор Мірський зазначив: "Я розділяю російську владу й російський народ, тому ми будемо співпрацювати з російським ринком - це єдина можливість виробляти якісний контент і показувати його в Україні, Росії, Казахстані, Білорусі, а також продавати його на інші території. Менше ніж за $500 тис/ ми не можемо виробляти контент, який буде продаватися за кордон, бо тамтешні глядачі звикли до певної якості. Самі ми можемо виробляти за $20 тисяч - такий контент ніхто не купить".

Він також зауважив, що сучасний рівень розвитку української серіальної індустрії є результатом 10-річної співпраці з російським ринком. "Виробляти лише за наші гроші наші серіали неможливо, ми можемо продукувати шість мильних опер на рік. Більше - тільки за умови, що Пінчук, Коломойський, Ахметов і Фірташ додадуть кожен по $50 млн на рік на виробництво", - підкреслив Віктор Мирський.
 
За його словами, протягом найближчих п'яти років копродукція не з Росією для українських продакшнів буде можливою лише у вигляді разових проектів. "З іншими країнами - дуже складний шлях. У нас різна мова. Ми можемо знаходити разові точки дотику. Можемо зняти, наприклад, з поляками серіал "Міст". Але це не маса. Ми не можемо зняти тисячі годин з поляками. Ми розмовляємо різними мовами. А субтитри українські глядачі читати не хочуть", - пояснив свою позицію топ-менеджер Film.ua.
 
"Якщо російський телеканал оплачує 100% бюджету на зйомку фільму, він хоче бачити в кадрі російські номери на машинах. Якщо захоче польський канал знімати, я буду дуже радий і повішу польські номери на машини, - відповів Віктор Мірський на запитання модератора прес-конференції Андрія Куликова про те, чи продовжиться в такому разі у виробництві українсько-російських серіалів практика відмови від будь-якої ідентифікації України в кадрі. - Не треба собі брехати. Якщо поляки дадуть 80% грошей, тоді вони скажуть: з десяти героїв нехай буде вісім поляків і два українці. Це буде український фільм?".
 
Позицію Віктора Мирського повністю підтримав керівник групи StarLightMedia Володимир Бородянський. "Українське телебачення звинувачують, що ми показуємо багато російських серіалів. А світ показує дуже багато американських серіалів. Зараз прийшла заборона (на російські серіали. – Еспресо.TV) - індустрія втратила $70-100 млн одноразово. Чи можуть при цьому українські громадяни дивитися російські серіали? Так, адже 25% телеефіру приймається через супутник, 10% - через Інтернет. Світ став без кордонів. Культурні запити українців багато в чому подібні до культурних запитів росіян - це, по-перше. А, по-друге, чи можемо ми зараз виробляти якісні серіали? З точки зору бізнесу це практично неможливо. Наша економіка дозволяє виробляти серіал вартістю $20-30 тис. за годину, а сусідня економіка - $300 тис. за годину. В таких умовах неможливо конкурувати", - поскаржився Бородянський.
 
Очільник StarLightMedia наразі оцінює дефіцит телевізійної галузі в 3,5 млрд грн на рік - стільки мають дотувати акціонери. За його прогнозами, кількість суто українських серіалів на вітчизняному телебаченні найближчим часом не буде критичною, серіали й далі вироблятимуться на два ринки - український та російський.

Нагадаємо, 2 квітня президент остаточно заборонив російські серіали, підписавши закон "Про внесення змін у деякі закони України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України". Ініціатором закону виступив народний депутат, голова парламентського комітету з питань культури та духовності Микола Княжицький. Держкіно 4 червня заборонило до показу 162 російські фільми та серіали, що вийшли після 1 січня 2014 року, а також продукцію, яка пропагує діяльність правоохоронних органів, збройних сил, інших військових чи силових формувань Росії або окремих їх представників. До цього російські серіали обходилися Україні в $300 млн на рік. Голова Нацради Юрій Артеменко вважає, що в Україні достатньо неросійських серіалів для наповнення ефіру. 

Закон визначає, що за розповсюдження чи демонстрування заборонених фільмів на порушників накладатимуться штрафи в розмірі 10 мінімальних заробітних плат (12 тис. 180 грн, з 1 грудня - 13 тис. 780 грн) за кожен випадок, вчинений вперше, та в розмірі 50 мінімальних заробітних плат (60 тис. 900 грн, з 1 грудня - 68 тис. 900 грн) за кожен наступний випадок.
 
Штрафи на телерадіокомпанії накладатимуться за результатами моніторингів Нацради. Надходження від штрафів йтимуть до державного бюджету. Для застосування штрафів необхідно прийняти підзаконний акт - порядок накладання штрафів.

Тим не менш, за рік з українського ефіру зникло 376 російських фільмів та серіалів.

новини партнерів

15 серпня, 2020 субота

14 серпня, 2020 п'ятниця

15 серпня, 2020 субота

14 серпня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати