live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українські продюсери не припинять співпрацю з Росією

StarLightMedia і Film.ua продовжать знімати серіали для двох ринків - українського та російського

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Телекритику".

Топ-менеджери українських StarLightMedia і Film.ua відкрито заявили, що не планують відмовлятися від співпраці з російським ринком в питаннях серіального виробництва.

Детективний серіал "Нюхач" виробництва української кінокомпанії Film.ua отримав 80% своїх доходів на російському телеринку. Аргументуючи плани своєї компанії продовжити співпрацю з російським ринком, генеральний продюсер Film.ua Віктор Мірський зазначив: "Я розділяю російську владу й російський народ, тому ми будемо співпрацювати з російським ринком - це єдина можливість виробляти якісний контент і показувати його в Україні, Росії, Казахстані, Білорусі, а також продавати його на інші території. Менше ніж за $500 тис/ ми не можемо виробляти контент, який буде продаватися за кордон, бо тамтешні глядачі звикли до певної якості. Самі ми можемо виробляти за $20 тисяч - такий контент ніхто не купить".

Він також зауважив, що сучасний рівень розвитку української серіальної індустрії є результатом 10-річної співпраці з російським ринком. "Виробляти лише за наші гроші наші серіали неможливо, ми можемо продукувати шість мильних опер на рік. Більше - тільки за умови, що Пінчук, Коломойський, Ахметов і Фірташ додадуть кожен по $50 млн на рік на виробництво", - підкреслив Віктор Мирський.
 
За його словами, протягом найближчих п'яти років копродукція не з Росією для українських продакшнів буде можливою лише у вигляді разових проектів. "З іншими країнами - дуже складний шлях. У нас різна мова. Ми можемо знаходити разові точки дотику. Можемо зняти, наприклад, з поляками серіал "Міст". Але це не маса. Ми не можемо зняти тисячі годин з поляками. Ми розмовляємо різними мовами. А субтитри українські глядачі читати не хочуть", - пояснив свою позицію топ-менеджер Film.ua.
 
"Якщо російський телеканал оплачує 100% бюджету на зйомку фільму, він хоче бачити в кадрі російські номери на машинах. Якщо захоче польський канал знімати, я буду дуже радий і повішу польські номери на машини, - відповів Віктор Мірський на запитання модератора прес-конференції Андрія Куликова про те, чи продовжиться в такому разі у виробництві українсько-російських серіалів практика відмови від будь-якої ідентифікації України в кадрі. - Не треба собі брехати. Якщо поляки дадуть 80% грошей, тоді вони скажуть: з десяти героїв нехай буде вісім поляків і два українці. Це буде український фільм?".
 
Позицію Віктора Мирського повністю підтримав керівник групи StarLightMedia Володимир Бородянський. "Українське телебачення звинувачують, що ми показуємо багато російських серіалів. А світ показує дуже багато американських серіалів. Зараз прийшла заборона (на російські серіали. – Еспресо.TV) - індустрія втратила $70-100 млн одноразово. Чи можуть при цьому українські громадяни дивитися російські серіали? Так, адже 25% телеефіру приймається через супутник, 10% - через Інтернет. Світ став без кордонів. Культурні запити українців багато в чому подібні до культурних запитів росіян - це, по-перше. А, по-друге, чи можемо ми зараз виробляти якісні серіали? З точки зору бізнесу це практично неможливо. Наша економіка дозволяє виробляти серіал вартістю $20-30 тис. за годину, а сусідня економіка - $300 тис. за годину. В таких умовах неможливо конкурувати", - поскаржився Бородянський.
 
Очільник StarLightMedia наразі оцінює дефіцит телевізійної галузі в 3,5 млрд грн на рік - стільки мають дотувати акціонери. За його прогнозами, кількість суто українських серіалів на вітчизняному телебаченні найближчим часом не буде критичною, серіали й далі вироблятимуться на два ринки - український та російський.

Нагадаємо, 2 квітня президент остаточно заборонив російські серіали, підписавши закон "Про внесення змін у деякі закони України щодо захисту інформаційного телерадіопростору України". Ініціатором закону виступив народний депутат, голова парламентського комітету з питань культури та духовності Микола Княжицький. Держкіно 4 червня заборонило до показу 162 російські фільми та серіали, що вийшли після 1 січня 2014 року, а також продукцію, яка пропагує діяльність правоохоронних органів, збройних сил, інших військових чи силових формувань Росії або окремих їх представників. До цього російські серіали обходилися Україні в $300 млн на рік. Голова Нацради Юрій Артеменко вважає, що в Україні достатньо неросійських серіалів для наповнення ефіру. 

Закон визначає, що за розповсюдження чи демонстрування заборонених фільмів на порушників накладатимуться штрафи в розмірі 10 мінімальних заробітних плат (12 тис. 180 грн, з 1 грудня - 13 тис. 780 грн) за кожен випадок, вчинений вперше, та в розмірі 50 мінімальних заробітних плат (60 тис. 900 грн, з 1 грудня - 68 тис. 900 грн) за кожен наступний випадок.
 
Штрафи на телерадіокомпанії накладатимуться за результатами моніторингів Нацради. Надходження від штрафів йтимуть до державного бюджету. Для застосування штрафів необхідно прийняти підзаконний акт - порядок накладання штрафів.

Тим не менш, за рік з українського ефіру зникло 376 російських фільмів та серіалів.

новини партнерів

10 грудня, 2019 вівторок

9 грудня, 2019 понеділок

10 грудня, 2019 вівторок

9 грудня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати