live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Азербайджанський манат обвалився на 47% після введення плаваючого курсу

Азербайджан відпустив манат у вільне плавання. Причиною цього рішення стала девальвація валют країн-партнерів. Після цього офіційний курс долара виріс на 47%

Про це повідомляє агентство "Азері-Прес" з посиланням на заяву ЦБ країни, передає Еспресо.TV.

У ЦБ пояснили, що це рішення обумовлене надлишком пропозиції на ринку енергоносіїв і ослабленням економічного зростання в країнах, що є основними споживачами нафти.

Всі ці процеси, пояснили в банку, вплинули на економіку Азербайджану, яка знаходиться в процесі інтеграції в глобальну економіку.

"Різко скоротилося позитивне сальдо зовнішньоторговельного балансу країни і валютні надходження з інших джерел", - сказали в ЦБ.

У банку нагадали, що в лютому 2015 була здійснена девальвація маната, згідно з якою валютний ринок і курс національної валюти Азербайджану були адаптовані до ціни на нафту на рівні $50-55.

Починаючи з кінця липня поточного року падаючі ціни на нафту знову значно збільшили тиск на курс маната. У той же час негативний вплив на міжнародну конкурентоспроможність національної економіки справила девальвація валют у країнах-партнерах. 

У зв'язку з цим офіційний курс долара в Азербайджані підвищився щодо 18 грудня на 47,63% - до 1,55 маната. Курс євро виріс на 47,88% - до 1,685 маната.

  • Зазначимо, в кінці серпня 2015 року Казахстан також оголосив про перехід на плаваючий курс національної валюти. Після цього тенге звалився на 26%. 
  • У листопада 2014 року Банк Росії скасував регулярні валютні інтервенції. У ЦБ тоді заявили, що банк буде виходити на валютний ринок з інтервенціями в будь-який момент і в тих обсягах, які необхідні для того, щоб збити ажіотажний, спекулятивний попит.

новини партнерів

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати