live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Сенцов у в'язниці написав чотири сценарії


фото: bykvu.com
Засуджений та ув'язнений в Росії український режисер Олег Сенцов, перебуваючи в колонії в Якутську, не втрачає надії на швидке повернення в Україну

Про це повідомила "Крим.Реалії" сестра Сенцова Наталія Кочнєва.

"Олег у Якутську, сподівається на екстрадицію і швидкий приїзд до Києва, написав чотири сценарії, зараз нічого не пише. Каже, що там холодно, але терпимо, із сусідами по камері ладнає, отримує листи. Його не пресують, на відміну від інших політичних в'язнів, жодного разу не був у ШІЗО", - розказала Кочнєва.

Верховний суд Російської Федерації відмовився розглядати касаційну скаргу на вирок Олегу Сенцову та Олександру Кольченку.

У зв'язку з цим МЗС України висловило обурення, назвавши рішення найвищого судового органу Російської Федерації "позбавленням незаконно засуджених українців права на об'єктивний розгляд їхніх справ у суді вищої судової інстанції", а також "новим підтвердженням політичного замовлення в цій справі і компрометацією російської судової системи як незалежної гілки влади".

За словами адвокатів, тепер залишається сподіватись на те, що Київ і Москва зможуть домовитись про екстрадицію Олега та Олександра до України.

У серпні 2015 року Північно-Кавказький військовий окружний суд засудив Сенцова і Кольченка до 20 і 10 років позбавлення волі відповідно. Їх визнали учасниками терористичного угрупування, яке нібито готувало теракти в анексованому Росією Криму.

Засуджені і правозахисні організації вважають ці звинувачення необґрунтованими і політично мотивованими.

новини партнерів

6 грудня, 2019 п'ятниця

6 грудня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати