live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Лікарі повідомили про унікальний випадок життя мозку після смерті людини

Канадські лікарі повідомили про рідкісний випадок мозкової активності у померлої людини

Про це повідомляє Science Alert.

Дослідники стежили за функціонуванням мозку і інших органів у чотирьох осіб в термінальному стані, коли відбувається згасання активності центральної нервової системи. Після того, як у одного з пацієнтів було констатовано клінічну смерть (оборотний етап біологічної смерті), для якої характерна відсутність пульсу і реакції зіниць, на його електроенцефалограмі (ЕЕГ) протягом 10 хвилин спостерігалися дельта-хвилі.

Крім того, лікарі виявили значну різницю в ЕЕГ у пацієнтів за 30 хвилин до різкого падіння артеріального тиску (одна з ознак клінічної смерті) і протягом п'яти хвилин після.

Це вказує на те, що процес вмирання може бути унікальним для кожної людини. Однак, на думку фахівців, поки що рано говорити про зв'язок цих відмінностей з навколосмертними переживаннями, при яких людина може бачити галюцинації і відчувати такі відчуття, як вихід з тіла.

Учені поки не можуть пояснити, яким чином мозок може функціонувати після зупинки серця. Однією з версій є несправність обладнання, хоча можливі і невідомі біологічні причини.

новини партнерів

12 серпня, 2020 середа

12 серпня, 2020 середа

11 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати