live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В НБУ розповіли, що очікує гривню без грошей МВФ

Втрата програми співпраці України і Міжнародного валютного фонду (МВФ) спричинить нову хвилю девальвації гривні

Про це йдеться у звіті НБУ щодо фінансової стабільності.

Нацбанк зазначив, що після націоналізації Приватбанку фокус програми МВФ змістився у бік структурних реформ.

"Для отримання наступного траншу фонду Україна повинна забезпечити реформу системи пенсійного забезпечення, зробити кроки до запуску ринку сільськогосподарських земель, відновити приватизацію державних підприємств і посилити боротьбу з корупцією", - нагадав НБУ.

Регулятор відзначив високу актуальність програми МВФ, враховуючи значні середньострокові ризики, обумовлені істотними виплатами за державним зовнішнім боргом з 2019 року.

"Значні затримки з реалізацією пакету реформ і втрата динаміки співпраці з МВФ обмежить доступ держави на міжнародні ринки капіталу і унеможливить своєчасне і повне обслуговування державного зовнішнього боргу. Це створить ризики нової хвилі девальвації гривні і втрату міжнародних резервів НБУ", - підкреслив Нацбанк.

  • Нагадаємо, що проект бюджетної резолюції, затверджений Кабінетом Міністрів на 2018-2020 роки, передбачає середньорічний курс гривні до долара на рівні 29,3-31 грн/$.
  • Раніше повідомлялося, що Національний банк України вважає ключовими ризиками фінансового сектора значну присутність держави в банківському секторі і високу частку непрацюючих кредитів.

новини партнерів

26 вересня, 2020 субота

26 вересня, 2020 субота

25 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати