live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Екс-нардеп Артеменко не відстояв у суді українське громадянство, якого був позбавлений

Окружний адмінсуд Києва відмовив екс-нардепу Андрію Артеменку у визнанні протиправними дій генпрокурора Юрія Луценка щодо позбавлення його українського громадянства

Про це йдеться у постанові суду від 22 серпня.

18 квітня Луценко письмово звернувся до міністра внутрішніх справ Арсена Авакова і вказав, що існують підстави для припинення громадянства Артеменка.

У цьому листі Луценка також йдеться, що прокуратурою Автономної Республіки Крим здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом вчинення Артеменком злочину - державна зрада.

Під час досудового слідства Артеменка було допитано як свідка. Він повідомив, що в 2005 році звернувся до компетентних органів Канади щодо отримання посвідки на проживання в цій державі, яка була надана йому того ж року, а в подальшому ним було отримано громадянство Канади без відмови від громадянства України. В ході допиту Артеменко надав копії паспорта громадянина України та паспорта громадянина Канади.

"При цьому розгляд заяв про прийняття до громадянства України, про вихід із громадянства України, подань про втрату громадянства України, документів про припинення громадянства України з підстав, передбачених міжнародними договорами України, внесення пропозицій Президентові України з цих питань є основним із завдань Комісії при Президентові України з питань громадянства, а чинне законодавства не містить застережень та обмежень стосовно джерел, з яких органи державної міграційної служби можуть отримувати інформацію про підстави втрати особою громадянства України", - йдеться у документі.

Згідно з документом, "на підставі викладеного суд доходить висновків, що у випадку оскарження позивачем дій суб'єкта владних повноважень, які не порушують прав або охоронюваних законом інтересів позивача, або не підлягають судовому оскарженню взагалі, суд повинен відмовити у задоволенні позову".

Суд постановив: у задоволенні позовних вимог відмовити повністю.

новини партнерів

18 серпня, 2018 субота

17 серпня, 2018 п'ятниця

18 серпня, 2018 субота

17 серпня, 2018 п'ятниця

16 серпня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати