live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Британії знайшли 400-річний портрет Бекінгема пензля Рубенса

Портрет англійського герцога Бекінгема пензля легендарного фламандського живописця XVII століття Пітера Пауля Рубенса знайшли через 400 років після створення

Про це повідомляє ВВС.

Полотно Рубенса, на якому зображено герцога Бекінгема, ідентифікував ведучий програми "Втрачені шедеври" на телеканалі BBC Four доктор Бендор Гровнер.

Роками картина зберігалась в колекції музеїв шотландського міста Глазго. Картину навіть виставляли публіці в музеї-садибі Поллок-хаус, але перефарбування портрета і столітній бруд на ньому змушував музейників думати, що це копія з оригіналу, зроблена іншим художникам після смерті автора.

"Можливість виявити портрет ключової фігури британської історії пензля одного з найбільших художників, які коли-небудь жили, захоплює", - поділився враженнями Доктор Гровнер.

Директор Будинку Рубенса в Антверпені Бен ван Бенеден також визнав справжнім цей портрет.

Портрет герцога Бекінгема, Джорджа Вильеєрса, в дублеті - приталеному жакеті - з вишуканим мереживним коміром і поясом датується приблизно 1625 роком.

Фон портрета Бекінгема пензля Рубенса і справді перефарбував невідомий художник у більш пізній час, а потім на картині сотні років накопичувалися пил і бруд, що змінили істинний вид шедевра фламандського майстра. Але науковий аналіз дерева, на якому була написана картина, дозволив датувати його періодом з 1620 по 1630 рік і підтвердив, що в нього є всі характерні для інших робіт Рубенса особливості підготовки матеріалу для подальшого розпису.

Додаткове очищення верхнього шару та рентгенівські знімки остаточно довели, що перед фахівцями не копія, а оригінал.

Над картиною попрацював заслужений реставратор Саймон Гіллеспі, повернувши їй первісний вигляд.

28 вересня портрет буде виставлено на загальний огляд в Художній галереї Келвінгроув в Глазго.

новини партнерів

25 січня, 2020 субота

25 січня, 2020 субота

24 січня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати