live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У США розслідують продаж уранових рудників "Росатому"

У Палаті представників США розпочалося розслідування обставин продажу уранової компанії Uranium One російському "Росатому"

Про це пише Meduza.

Операція була схвалена при президенті Бараку Обамі в той час, коли пост держсекретаря займала Гілларі Клінтон. Республіканці вважають, що в угоді можуть бути ознаки корупції.

Uranium One контролює одну п'яту запасів урану в США, крім рудників в Казахстані, Австралії і ПАР. У зв'язку з тим, що уран є стратегічним ресурсом, то угода повинна була бути схвалена Держдепартаментом США.

  • У 2015 році The New York Times писала, що на тлі угоди "Росатома" з Uranium One фонд Клінтонів став отримувати пожертвування на суму понад $30 млн від підприємців, пов'язаних з уранової компанією. Білл Клінтон, в свою чергу, в 2010 році отримав гонорар в $500 тис. від банку "Ренесанс-Капітал" за виступ; в цей же час банк проводив оцінку активів Uranium One.
  • Як писала газета, за рахунок транспортування урану в Канаду Uranium One вдавалося обходити заборону на вивезення стратегічного ресурсу з США.
  • Клінтон стверджувала, що не була причетна до схвалення угоди "Росатома" і Uranium One, а цим займалася комісія з іноземних інвестицій уряду США, пов'язана з Держдепартаментом. Вагомих доказів того, що пожертвування до фонду Клінтонів мали корупційний характер, поки наведено не було.

новини партнерів

10 грудня, 2019 вівторок

10 грудня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати