live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У США розслідують продаж уранових рудників "Росатому"

У Палаті представників США розпочалося розслідування обставин продажу уранової компанії Uranium One російському "Росатому"

Про це пише Meduza.

Операція була схвалена при президенті Бараку Обамі в той час, коли пост держсекретаря займала Гілларі Клінтон. Республіканці вважають, що в угоді можуть бути ознаки корупції.

Uranium One контролює одну п'яту запасів урану в США, крім рудників в Казахстані, Австралії і ПАР. У зв'язку з тим, що уран є стратегічним ресурсом, то угода повинна була бути схвалена Держдепартаментом США.

  • У 2015 році The New York Times писала, що на тлі угоди "Росатома" з Uranium One фонд Клінтонів став отримувати пожертвування на суму понад $30 млн від підприємців, пов'язаних з уранової компанією. Білл Клінтон, в свою чергу, в 2010 році отримав гонорар в $500 тис. від банку "Ренесанс-Капітал" за виступ; в цей же час банк проводив оцінку активів Uranium One.
  • Як писала газета, за рахунок транспортування урану в Канаду Uranium One вдавалося обходити заборону на вивезення стратегічного ресурсу з США.
  • Клінтон стверджувала, що не була причетна до схвалення угоди "Росатома" і Uranium One, а цим займалася комісія з іноземних інвестицій уряду США, пов'язана з Держдепартаментом. Вагомих доказів того, що пожертвування до фонду Клінтонів мали корупційний характер, поки наведено не було.

новини партнерів

13 липня, 2020 понеділок

13 липня, 2020 понеділок

12 липня, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати