live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Швеції телеканал виявив хакерів-здирників з Росії

Шведський телеканал вийшов на слід хакерів-здирників з Росії, які відправляли електронні листи, стилізовані під звичайну розсилку, і вели до блокування комп'ютерів

Про це повідомляє DW з посиланням на телекомпанію SVT.

Анонімна група хакерів, чия діяльність, імовірно, координується з російського Санкт-Петербурга, розіслала по електронній пошті понад 1,6 млн листів, оформлених у вигляді послань від шведської телекомунікаційної компанії Telia і поштового оператора PostNord.

Відкриття подібного листа і перехід по доданому в ньому посиланні призводить до блокування комп'ютера користувача, за зняття якого здирники вимагають викуп. Компанія SVT в результаті витоку отримала доступ до бази даних кіберзлочинців.

Журналісти інформаційної передачі компанії - SVT Nyheter - спільно з авторами розслідувальної програми Uppdrag granskning вийшли на слід інтернет-здирників.

За даними репортерів, заражені виявилися комп'ютери в 31 країні, включно із Швецію, Австралією, Польщею, Іспанією, Італією, Туреччиною та Індією. Розмір викупу в більшості випадків коливається від 4 до 6 тисяч шведських крон (близько 410-620 євро), а перерахувати його пропонується в біткоіни.

Оскільки сума відносно невелика, "багато хто швидко її виплачує", пояснив один з опитаних журналістами постраждалих, який проживає в Стокгольмі.

До висновку про те, що за злочинами стоять хакери, пов'язані з Росією, автори розслідування прийшли, аналізуючи отриману в результаті витоку листування здирників, яка "ведеться по-російськи". Мова в ній йде про банківські рахунки, заражених комп'ютерах і обсязі коштів, які вдалося заробити в результаті кібернападів.

Крім того, SVT стверджує, що використовувана злочинцями "програма шифрування посилає спеціальний ключ на сервер в Росії". IP-адреса, з якого координується діяльність хакерів, також "управляється з підключення в центрі Санкт-Петербурга", пояснюють журналісти.

На початку жовтня The Wall Street Journal з посиланням на джерела повідомила про те, що хакери, які працюють на уряд Росії, викрали секретні дані про кіберзахист Агентства національної безпеки США.

новини партнерів

21 жовтня, 2018 неділя

21 жовтня, 2018 неділя

20 жовтня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати