live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Порошенко підписав закон про кібербезпеку

Президент України Петро Порошенко підписав закон "Про основні засади забезпечення кібербезпеки України", ухвалений Верховною Радою 5 жовтня

Про це повідомляє прес-служба глави держави.

"Закон створює засади національної системи кібербезпеки як сукупності політичних, соціальних, економічних та інформаційних відносин разом із організаційно-адміністративними та техніко-технологічними заходами державного і приватного секторів та громадянського суспільства", - йдеться у повідомленні.

Законом визначено правові та організаційні основи забезпечення захисту життєво важливих інтересів людини і громадянина, суспільства та держави, національних інтересів України у кіберпросторі, повноваження і обов'язки державних органів, підприємств, установ, організацій, осіб та громадян, основних засад координації їх діяльності, а також базових термінів у сфері кібербезпеки.

Читайте також: Онлайн-шпигуни. Як за вами стежать Facebook, Google та Microsoft

Документ також визначає основні об'єкти кіберзахисту, які в сукупності складають критичну інфраструктуру країни, принципи забезпечення кібербезпеки та національна система кібербезпеки. Згідно з законом, президент України координує діяльність у сфері кібербезпеки через очолювану ним Раду нацбезпеки і оборони України.

В законі враховано низку пропозицій експертів НАТО та Євросоюзу.

  • Парламент проголосував за нього 5 жовтня.
  • В законі присвятили окрему статтю тому, що кібербезпека не повинна означати утиски в мережі. Через це прийнятий проект закону не розповсюджується на інформацію, яку поширюють у комунікаційних чи технологічних системах та соцмережах, блог-платформах і відеохостингах.

новини партнерів

9 грудня, 2018 неділя

9 грудня, 2018 неділя

8 грудня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати