live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Українців попереджають, що гепатит А вони можуть привезти із Польщі

У Польщі зафіксували рекордне 80-кратне зростання рівня захворюваності на гепатит типу А, загальна кількість захворювань зросла і в усій Європі

Тому мешканців прикордонних українських областей попереджають про можливість “завезти” недугу, яку у народі називають “хвороба Боткіна”, йдеться на офіційному сайті Волинського обласного лабораторного центру. 

"Рівень захворюваності  на вірусний гепатит А  у Волинській області  наразі має  спорадичний характер, захворіло на цю недугу  протягом року 23 особи. Враховуючи  періодичність  цієї інфекції (для  нашої території 5-6 років), очікують черговий епідемічний  підйом захворюваності  на  2019-2020 роки. Проте  інтенсивні міграційні  процеси можуть привести до  завезення та локального  поширення інфекції вже в найближчому  часі", - йдеться у повідомленні.

Найбільшу вірогідність захворіти "хворобою Боткіна" мають молоді активні люди та школярі, а також    діти дошкільних навчальних закладів.

Довідка

Вірусний гепатит А - типова кишкова інфекція, джерелом є хвора людина, зараження відбувається фекально-оральним шляхом через воду,  харчові продукти, контактно-побутовим шляхом. Характерним  для захворювання є ураження печінки, прояви жовтухи,  можливі блискавичні форми з тяжкими наслідками. Сприйнятливість до інфекції висока, особливо у дітей  у віці від 5 до 14 років. Інкубаційний період захворювання-від 2х до 5 тижнів, в середньому - 28 днів.

  • В Україні зареєстрували спалах вірусного гепатиту А, тоді як епідемії немає. Такого висновку медики дійшли на підставі даних про недавній спалах у Миколаєві. Так, у місті захворіли 47 людей (в тому числі 6 дітей).
  • Миколаївський спалах найімовірніше стався через пункт доочистки питної води. Поліція почала розслідування.

новини партнерів

23 вересня, 2018 неділя

22 вересня, 2018 субота

23 вересня, 2018 неділя

22 вересня, 2018 субота

21 вересня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати