live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В ЄС визначилися, коли вони хочуть "розширитися", – ЗМІ

Євросоюз хоче затвердити 2025 рік як крайній термін для наступної хвилі розширення, але процес може затриматися через суперечки в Балканських країнах

Про це повідомляє EUobserver.

Як свідчить видання, 14 лютого Єврокомісія затвердить новий документ, в якому буде встановлена відповідна дата.

"Західні балканські партнери тепер мають історичне вікно можливостей. З сильною політичною волею, впровадженням реальних реформ та вирішенням тривалих суперечок із сусідами, Чорногорія та Сербія повинні бути готовими до членства до 2025 року", - йдеться у проекті документа.

Документ також вказує, що Албанія, Боснія, Македонія та Косово "також повинні бути добре розвинені на європейському шляху до того часу" або, відповідно до альтернативної фрази, поміщеної у дужки, їхні "переговори... повинні бути добре розвинені до того часу".

Сербія та Чорногорія вже відкрили переговори про вступ до ЄС. Албанія та Македонія сподіваються зробити це в цьому році, якщо Македонія зможе вирішити суперечку про свою назву з Грецією.

Боснія сподівається отримати статус "кандидата", тоді як Косово намагається офіційно попросити, щоб його назвали кандидатом.

Документ Єврокомісії попереджає, що місцеві суперечки можуть затримати "амбіційні терміни". "ЄС не може і не буде імпортувати двосторонні спори, тому всі зацікавлені партнери із Західних Балкан повинні врегулювати такі спори в терміновому порядку", - йдеться у проекті.

Документ пропонує вирішувати виняткові прикордонні спори в арбітражних судах, наприклад у Гаазі, і що будь-яке рішення має бути "обов'язковим, остаточним" та "повністю поважатися".

Найбільш суперечливий спір стосується неприйняття Сербією незалежності Косова. У документі Єврокомісії йдеться про те, що "всебічна нормалізація відносин між Сербією та Косовим у формі юридично зобов'язуючої угоди" була б "вирішальною" для обох країн в плані перспектив приєднання до ЄС.

Однак проблеми Косово виходять за межі Сербії. П'ять країн-членів ЄС також не визнають незалежність країни.

Ще одне невирішене питання - суперечка щодо назви Македонії - може бути вирішена в найближчі кілька місяців.

Греція тривалий час блокувала македонські переговори про вступ до ЄС та НАТО, оскільки назва Македонії означає територіальну претензію на прикордонний грецький регіон з такою ж назвою. Але уряди в Скоп'є та Афінах засвідчили, що вони близькі до врегулювання питання в ООН.

  • Нагадаємо, прем’єр-міністр Македонії Зоран Заєв заявив, що Скоп’є готове поступитися твердженням, що "Македонія є єдиною спадкоємицею Александра Великого", щоб помиритися з Грецією.
  • Македонія може вступити до НАТО під назвою "Колишня Югославська Республіка Македонія", на якому наполягає Греція.

новини партнерів

21 вересня, 2018 п'ятниця

21 вересня, 2018 п'ятниця

20 вересня, 2018 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати