live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вже понад 60 людей захворіли на гепатит у Миколаєві


фото: novosti-n
У Миколаєві продовжує зростати кількість людей, які захворіли на гепатит А

Про це повідомляє прес-центр міської ради Миколаєва.

Зазначається, що, станом на 9 січня, на території міста вже встановили 62 випадки захворювань на вірусний гепатит А, зокрема:

  • легкої важкості – 4 особи, з них дітей - 2 особи;
  • середньої важкості – 56 осіб, з них дітей - 9 осіб;
  • важкої форми – 2 особи, з них 1 дитина.

Лабороторно діагноз підтвердили у 24 людей, у тому числі у 3 дітей. З'ясувалося, що всі особи, які захворіли, вживали доочищену воду з пунктів розливу. Втім, це лише результати попереднього епідрозслідування.

"За результатами лабораторних досліджень, методом ПЛР у 4-х пробах води виявлено ДНК аденовіруса, у 2-х пробах – ДНК адено- та РНК ротавірусів та у 1-й пробі виявлено РНК ротавіруса", - підсумували у відомстві. 

Довідка

Вірусний гепатит А - типова кишкова інфекція, джерелом є хвора людина, зараження відбувається фекально-оральним шляхом через воду,  харчові продукти, контактно-побутовим шляхом. Характерним  для захворювання є ураження печінки, прояви жовтухи,  можливі блискавичні форми з тяжкими наслідками. Сприйнятливість до інфекції висока, особливо у дітей  у віці від 5 до 14 років. Інкубаційний період захворювання-від 2х до 5 тижнів, в середньому - 28 днів.

  • В Україні зареєстрували спалах вірусного гепатиту А, тоді як епідемії немає. Такого висновку медики дійшли на підставі даних про недавній спалах у Миколаєві. Так, у місті захворіли 47 людей (в тому числі 6 дітей).
  • Миколаївський спалах найімовірніше стався через пункт доочистки питної води. Поліція почала розслідування.
  • Українців попереджають, що гепатит А вони можуть привезти із Польщі. Там зафіксували рекордне 80-кратне зростання рівня захворюваності на гепатит типу А

новини партнерів

11 грудня, 2018 вівторок

11 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати