live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені визначили вік Всесвіту завдяки злиттю двох зірок

Вчені з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики (США) проаналізували гравітаційні хвилі, які виникли при злитті двох нейтронних зірок. Це дозволило їм визначити вік Всесвіту

Про це пише профільне видання Phys.org.

Злиття зірок відбулося на відстані приблизно 140 мільйонів світлових років у галактиці NGC4993. Сила, яку при цьому спостерігали, виявилася менше через віддаленість об’єкта.

null

Вчені стверджуюттть, що якщо знати, як швидко віддаляється від нас галактика через розширення Всесвіту, і на якій знаходиться відстані, то можна розрахувати і час. Так, за їх підрахунками, вік Всесвіту складає від 11,9 до 15,7 млрд років.

Читайте також: Ракета, що полетить на Марс. В NASA показали, як будують найпотужніший апарат в історії

Це узгоджується з даними статистичних методів дослідження. При цьому зазначається, що незважаючи на точність двох статистичних вимірювань, вони розходяться один з одним приблизно на 10%.

Це може бути просто помилкою спостереження, але деякі астрономи підозрюють, що тут може критися реальна відмінність, що відбиває відсутність в картині розрахунків якогось елемента, що описує процес розширення Всесвіту. Можливо це "ключ" до темної матерії або ще до чогось, що ще не знайдено навіть теоретично.

Читайте також: Марс, позаземне життя та 9-та планета. Як люди за рік наблизились до зірок

 

новини партнерів

12 грудня, 2018 середа

11 грудня, 2018 вівторок

12 грудня, 2018 середа

11 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати