live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Вчені пропонують підвищити підлітковий вік до 24 років

Постіндустріальні країни потребують нового визначення підліткового віку, кажуть експерти

Якщо раніше європейці йшли у доросле життя у 19 років, то сьогодні це відбувається в середньому в 24 роки, вважає низка експертів, повідомляє ВВС.

Основні причини підвищення віку дорослішання - соціальні Сьогодні в постіндустріальних країнах молодь довше здобуває освіту, пізніше одружується і народжує дітей. Вважають, що перехідний період починається, коли частина мозку, відома як гіпоталамус, починає виділяти гормон, що приводить в дію гіпофіз і статеві залози, які починають виробляти чоловічі або жіночі статеві гормони.

Історично це, як правило, відбувається, коли людина досягає 14-річного віку, але в деяких країнах із високим рівнем охорони здоров'я активація статевих залоз починається дещо раніше. В постіндустріальних країнах, наприклад, у Великій Британії, останні 150 років місячні у дівчаток починаються в середньому на 4 роки раніше, йдеться в матеріалі. Середній вік першої менструації сьогодні - 12-13 років.

Ще один аргумент дослідників, які підтримують збільшення підліткового віку, - тіло людини продовжує рости і змінюватися і після 19 років. А у 20-річних мозок продовжує розвиватися ще протягом кількох років. Також у багатьох людей до 25 років не з'являються "зуби мудрості", відзначають експерти.

За даними британського Національного бюро статистики, в Англії та Уельсі середній вік першого шлюбу у 2013 році становив 32,5 років у чоловіків і 30,6 років у жінок. Це майже на вісім років пізніше, ніж у 1973 році. Більш пізні шлюби, народження дітей і отримання фінансової самостійності призводять до того, що період "напівзалежності" підлітків стає більш довгим, ніж прийнято вважати.

З такими пропозиціями не погоджується Джен Макваріш, соціолог із Кентського університету.

"Дорослі діти і молодь формуються перш за все під впливом соціальних стандартів, і значно меншою мірою це визначається біологічними характеристиками", - пише вона.

На думку Маквариш, запропоновані заходи призведуть до того, що бажання підлітків стати незалежними буде сприйматися як патологічне.

новини партнерів

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

19 вересня, 2020 субота

18 вересня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати