live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Електронна приватизація

Депутати ухвалили закон про приватизацію державного майна, який є обов’язковою умовою Міжнародного валютного фонду для отримання Україною чергового траншу

18 січня Верховна Рада України ухвалила закон "Про приватизацію державного майна".

Закон встановлює спрощену класифікацію об'єктів приватизації; вимоги до покупців об'єктів приватизації та обмеження щодо їх участі у процесах купівлі активів; відповідальність за недостовірність, неповноту представлених документів; розширено коло об'єктів, які можуть підлягати приватизації.

Одне з головних нововведень - Закон передбачає створення нової спрощеної класифікації – об’єкти великої та малої приватизації. До об’єктів малої приватизації входять підприємства чий дохід за рік менше, ніж 70 млн грн, а кількість працівників за цей період менша 100.

Фонд держмайна вже затвердив перелік майна, що підлягає приватизації в 2018 році. До списку увійшли близько 300 об'єктів з усіх регіонів країни. Серед виставлених на продаж активів є не лише майнові комплекси, магазини чи їдальні, а навіть кораблі. Все це планується реалізувати через ProZorro.Продажі.

Схема аукціону матиме наступний вигляд: наприклад, підприємство, яке коштує 100 тис. грн виставляється на класичний “англійський” аукціон із підвищенням ціни. Якщо немає інтересу до цього об’єкту, то в наступному раунді стартова ціна підприємства знижується на 25%, тобто до 75 тис. грн, в рамках третього раунду з відсутністю зацікавлених ціна знову знижується на 25%, тобто до 50 тис. грн. При збереженні тієї ж тенденції, в наступному раунді зі стартової ціни в 50 тис. грн розпочинається голландський аукціон зі зниженням ціни.

Але не всі компанії можуть брати участь придбанні активів українських державних підприємств. Так, згідно з Законом про приватизацію, країні-агресору заборонено брати участь у процесі  приватизації в Україні.

Чому це буде працювати?  Одним із найкращих прикладів є успішний досвід продажу активів із Фонду держмайна в 2017 році, де використовувалася подібний принцип організації торгів. За попередній рік Фонд державного майна перерахував до бюджету 5,345 млрд гривень, що майже удвічі більше, ніж у 2016 році. Це найкращий показник з 2012 року.

В свою чергу, за словами  в.о. голови Фонду державного майна України Віталія Трубарова, в 2018 році фонд планує отримати від приватизації зазначених об'єктів близько 22,5 млрд гривень.

Нарешті неприбуткові державні підприємства стануть основою для побудови національних компаній нового покоління. Люди отримують роботу, Україна отримує конкурентний продукт. Або все залишаємо як є. А як є – неефективно.

Антон Припіченко, керівник онлайн-майданчика SmartTender.biz

новини партнерів

19 грудня, 2018 середа

19 грудня, 2018 середа

18 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати