live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Люди еволюційно схильні до харчування комахами, - вчені

Нове дослідження доводить, що люди, подібно до більшості приматів, не мають жодних фізіологічних перешкод для харчування комахами

Про відкриття повідомляє Science Daily.

Скелети комах складаються з речовини під назвою хітин. Для його розщеплення необхідний особливий фермент, який, як вважалося раніше, відсутній у ссавців.

Це не узгоджувалося з даними про харчування гризунів і кажанів, багато з яких їдять виключно комах, але здавалося вірним для приматів. Нове дослідження спростовує цю гіпотезу.

null

Дослідивши геноми 34 видів лемурів і мавп, включаючи людей, вчені виявили у більшості видів мінімум одну робочу копію гена CHIA, який відповідає за виробництво шлункового ферменту, що розщеплює хітин.

null

У примітивних видів, таких як лемури, копій було більше - щонайменше 3. Рекордсменом виявився довгопят - нічний примат з островів Південно-Східної Азії, який вживає в їжу більше комах, ніж будь-який інший представник загону. У його геномі виявилося 5 копій CHIA. Все це доводить, що комахи були основним джерелом харчування наших далеких предків.

В ході еволюції примати переходили з нічного на денний спосіб життя і збільшувалися в розмірах, а комахи зникали з їх дієти, поступаючись місцем фруктам і листю. Однак мавпи і лемури зберегли генетичний інструментарій, необхідний для перетравлення хітину.

null

Присутній він і у людини, хоча вчені досі ведуть суперечки, наскільки ефективно ми можемо перетравлювати скелети комах. Дослідники вважають, що навіть якщо фермент, який розщеплює хітин, погано функціонує в наших шлунках, ми можемо полегшити перетравлювання хітину за допомогою кулінарної обробки.

На думку авторів роботи, недоліком існуючих досліджень є те, що вони зосереджені на представниках західної культури, для яких така дієта - екзотика.

У той же час, багато жителів країн Азії і Африки регулярно їдять комах. За оцінкою ООН, ці істоти є частиною традиційного раціону 2 млрд людей. Організація відносить до їстівних 1 900 видів комах і підкреслює, що вони корисні і куди більш екологічно нешкідливі в виробництві, ніж м'ясо свійських тварин.

Читайте також: Що їсти взимку, щоб не захворіти. Інструкція від лікаря-дієтолога

новини партнерів

16 липня, 2020 четвер

16 липня, 2020 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати