live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Казахстані МВС визначить дозволену довжину бороди

У Казахстані планують розробити ескізи дозволеної для носіння бороди, в громадських місцях буде заборонено носити одяг, що перешкоджає розпізнаванню особи

Це відбувається в рамках ініціювання заборони на публічну демонстрацію ознак нібито деструктивних релігійних течій, повідомляє "Радіо Свобода".

"Деструктивна релігійна течія" і "релігійний радикалізм" – ці нові визначення пропонують закріпити в законодавстві країни.

За словами міністра у справах релігій і громадянського суспільства Казахстану Нурлана Єрмекбаєва, під заборону може потрапити характерна борода і вкорочені штани, цим буде займатися спеціальна експертиза.

"Якщо треба, і довжина бороди буде розписана. Йдеться не про будь-яку бороду, не йдеться про священнослужителів. Йдеться тільки про тих, по кому буде ухвалене рішення, що ці люди дотримуються деструктивних релігійних течій", – сказав Єрмекбаєв.

Ознаки деструктивних течій хочуть визначати за підзаконним спільним актом між міністерством внутрішніх справ і комітетом нацбезпеки. Він має з’явитися після ухвалення поправок до закону про релігійну діяльність і релігійні об'єднання.

За словами міністра, в громадських місцях буде заборонено носити одяг, що перешкоджає розпізнаванню особи. Цей пункт планують внести в кодекс про адміністративні правопорушення.

Які саме напрямки віднесуть до деструктивних, поки що неясно. Законопроект визначає деструктивні релігійні течії як "сукупність релігійних поглядів, ідей, навчань, що становлять загрозу правам і свободам людини, спрямованих на ослаблення і (або) руйнування моральних підвалин, духовних і культурних цінностей".

Все по темі

новини партнерів

26 вересня, 2018 середа

26 вересня, 2018 середа

25 вересня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати