live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Нанороботів навчили вбивати ракові пухлини

Співробітники університету Арізони (США) спільно з колегами з Китаю змогли створити нанороботів, запрограмованих на пошук і знищення пухлин

Про відкриття пише Science Daily.

 Команді дослідників з США та Китаю вдалося розробити нанороботів, здатних "перекривати" постачання пухлини кров'ю і таким чином зупиняти її зростання.

В основі роботи лежить метод ДНК-орігамі - створення всіляких мікроскопічних структур з молекул нуклеїнової кислоти.

Взявши листи ДНК розміром 90 на 60 нанометрів, вони створили нанороботів, які несуть на поверхні фермент крові тромбін. В результаті вийшла порожниста конструкція з чотирма молекулами тромбіну.

Щоб робот був націлений на ракову клітину, на його поверхні розмістили структуру під назвою аптамери ДНК, що пов'язують зі специфічними для пухлин білками.

Мета всієї конструкції - по кровотоку досягти пухлини і, вивільнивши тромбін, запустити процес згортання крові. У підсумку, судина, яка живить її, повинна закупоритися, викликавши загибель тканини і зменшивши кількість злоякісних клітин.

Випробування нового методу провели на лабораторних мишах. Зараженим раком гризунам ввели нанороботів, які досягали пухлини протягом декількох годин після ін'єкції.

Протягом 24 годин нанороботи повністю вивелися з організму. Через кілька днів відбулася закупорка судин пухлини, яка привела до її часткової загибелі, але не торкнулася здорових тканин.

У дослідженні меланоми середній показник виживання мишей подвоївся, а у 3 з 8 особин сспостерігали повну регресію пухлини. Роботи не тільки вражали пухлину, але і знижували ймовірність появи метастазів.

Автори дослідження відзначають, що їх технологія є безпечною і може бути використана для лікування багатьох видів раку, оскільки морфологія великих кровоносних судин, що живлять пухлини, в цілому однакова.

В експерименті з гризунами вже вдалося виявити ефективність методики для лікування раку молочної залози, яєчників, легенів і шкіри. Дослідники вважають, що клінічне використання нанороботів почнеться вже в найближчі роки.

Читайте також: Ковбаса викликає рак. Переконливі причини відмовитись від улюбленої їжі

  • Дослідники з Медичної школи Стенфорда нещодавно виявили, що активація T-лімфоцитів в злоякісних пухлинах знищує ракові клітини і дозволяє боротися навіть з віддаленими метастазами. Суть методу полягає в одночасній ін'єкції двох імуностимулюючих агентів безпосередньо в пухлину.
  • Також існують докази, що їжа на вашій тарілці може впливати на розростання раку або появу метастазів (поширення раку на інші частини тіла), вважають британські вчені з Кембриджу.
  • Група випускників Університету МакМастер в Канаді розробила прототип недорогого детектора раку шкіри, який діагностує захворювання за різницею температур.

новини партнерів

18 січня, 2019 п'ятниця

17 січня, 2019 четвер

18 січня, 2019 п'ятниця

17 січня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати