Ковбаса викликає рак. Переконливі причини відмовитись від улюбленої їжі

Віра Стадник
1 лютого, 2018 четвер
11:05

Чому їсти ковбасу - це майже як курити та чому навіть ковбаса із "хорошим" складом шкодить здоров'ю

Оброблене м’ясо викликає рак. Це остаточний висновок вчених та лікарів, про який офіційно заявили ще у 2015 році.

До українців такі новини долітають дуже повільно, тому ковбаса досі залишається улюбленою їжею більшості.

Бутерброд з ковбасою на сніданок, сосиски на обід та шинка на вечерю. Такий раціон не те, що не має ніякої поживної цінності, але і сильно шкодить організму.

Оброблене м’ясо - це таке, яке готується шляхом засолення, копчення, сушіння або консервування. Тобто різноманітні ковбаси, сосиски, бекон та копченості і вони вже два роки як в офіційному списку ворогів здоров’я людини.

Ці продукти віднесли до першої групи канцерогенності. Тобто вони викликають рак і це науково доведений факт.

В 2015 році Всесвітня Організація Охорони Здоров’я (ВООЗ) прирівняла вживання ковбасних продуктів до куріння, адже ризики для здоров’я у них майже однакові.

Також регулярне вживання обробленого м’яса можна порівняти з використанням асбесту - токсичного матеріалу, який використовують у будівництві.

Станом на 2014 рік, 90% українців регулярно купують ковбасу. А це дев’ять з десяти українців.

За три роки після проведення дослідження цифри дещо змінились. Про це можна говорити і за звітами м’ясопереробних заводів. Наприклад, в 2016 року виробництво ковбасних виробів скоротилось на 2,6%.

За даними Державної служби статистики, скорочення виробництва здебільшого пов’язане з фінансовою кризою, попит на ковбасні вироби суттєво зменшився.

І тепер їх трактують як своєрідні ласощі. Наприклад, найбільше ковбаси купують в грудні, перед новорічними святами.

Читайте також50% українців мають зайву вагу. Як це хочуть змінити

Однак не всі відмовляються від ковбаси, якщо вона стає дорогою. Багато просто переходять на дешевші види. Здебільшого це студенти та люди похилого віку, у яких мізерний дохід. Але саме їм категорично не можна вживати ці продукти.

Що має бути в ковбасі і що в ній насправді

В ковбасі рідко буває якісне м’ясо. Якщо воно там взагалі є. Зазвичай це м'ясні обрізки та субпродукти: шкіра, хрящі та жир. В хорошій ковбасі має бути не менше 60% м’яса.

В процесі переробки використовується до 98% туші тварини. Із шкіри та кісток витоплюється жир, який потім додається у фарш. Хрящі та шкіра потім також перемелюються до ковбас.

У відносно “хорошій” ковбасі природним загущувачем є жир. Але в дешевих виробах для структури додають гідрогенізовані рослинні жири — наприклад, пальмову олію.

В процесі переробки жирні кислоти, які містять в пальмовій олії, змінюють свою структуру та перетворюються на небезпечні для здоров’я трансжири. Тому соя - не найгірше, що можна знайти в ковбасі.

Також варто зазначити, що ковбасу та сосиски не можна осбмажувати, варити або запікати. Хоча багато не уявляють як можна їсти сирі сосиски.

Компоненти, які містяться в ковбасних виробах, здатні агресивно окислюватися при температурній обробці та стають потужними канцерогенами, що провокують рак.

Читайте також: Відмовитися від молока та хліба. Чи є здоровий глузд у новомодних харчових трендах

До того ж, багато українців смажать сосиски та ковбасу на оліїї, яку ці вироби всмоктують. Тим самим це робить страву в рази калорійнішою та шкідливішою.

Звісно, існують і хороші виробники, які дотримуються класичної рецептури та співвідношень. Однак такі м’ясні вироби досить дорогі і великого попиту на них немає.

Але навіть в ковбасі з відносно хорошим складом, є чотири великих мінуси: багато жиру, багато солі, багато калорій та консерванти.

Багато солі протипоказано вживати людям із серцево-судинними захворюваннями, хворобами нирок, вагітним жінкам, а також тим хто страждає від набряків. Так пересолювати їжу вдома ми не можемо.

Величезна кількість жиру робить ковбасу небезпечною для людей з атеросклерозом, цукровим діабетом та ожирінням. А надлишок калорій сприяє набору зайвої ваги.

Максимальний термін придатності ковбаси з правильним складом - 2 дні. А це робота в збиток для м’ясопереробних заводів, тому вони намагаються усіма способами збільшити термін її придатності нехорошими способами. 

Як розповів Еспресо.TV дієтолог-консультант Лора Філіпова, що поняття “хороша ковбаса” в супермаркеті йде від зворотнього. Тобто обирати треба таку, в які найбільше м’яса та найменше різноманітних додатків.

"В дешевих сосисках дуже багато сої, манки та навіть цукру. Тому виходить, що це швидкі вуглеводи в умовно білковому продукті. Найкраще обирати ковбасу за ціною. Вона не може коштувати дешевше за м’ясо", - говорить дієтолог.

З білкового продукту, яким нібито є ковбасні вироби, ми маємо отримувати якісний білок. А в сосисках та копченостях більше жиру. Але надлишок жиру - це не найгірше, що може бути. Шкідливіші ті додатки, які містяться в обробленому м’ясі.

Наприклад, нітрит натрію робить ковбасу приємного рожевого кольору, замість сірого. Чи бачили ви коли-небудь яскраво-рожевого кольору. В процесі приготування цей елемент може переходити в різноманітні сполуки, які викликають рак.

Його також використовують для поліпшення смаку, а також для запобігання росту бактерій. Це дозволяє недобросовісним виробникам додавати у фарш несвіже м’ясо, а нітрит натрію вбереже споживачів від харчових отруєнь.

Підсилювачі смаку, які точно є в складі ковбас, призводять до переїдання. А це загрожує зайвою вагою, а потім ожирінням та діабетом. До того ж після довготривалого вживання м'ясних виробів з підсилювачами смаку, ви не захочете їсти "звичайну" їжу, адже вона здаватиметься прісною.

Ковбаса = куріння

Всесвітня Організація Охорони Здоров'я офіційно визнала ковбаси, сосиски та інші м'ясні напівфабрикати шкідливими для здоров'я. Їх краще не вживати взагалі людям з хронічними захворюваннями, а здоровим обмежити вживання до 50 грам на добу.

Такі висновки ВООЗ зробила на основі низки наукових досліджень про зв’язок переробленого м’яса та раку.

Наприклад, американські вчені з Центру раку в Гаваях протягом семи років слідкували за здоров’ям 190 тисяч людей у віці 45-75 років. Добровольці, які вживали більше переробленого м’яса мали на 67% вищий ризик раку підшлункової залози.

За даними вчених, такий ефект на здоров’я людини має нітрит натрію. У процесі приготування певних м'ясних продуктів додаток поєднується з природними амінами у м'ясі та утворюють канцерогенні сполуки. 

Вживання ковбасних виробів пов’язують і з іншими хронічними захворюваннями. Вчені довели зв’язок вживання ковбаси із ризиком виникнення гіпертонії, захворювань серця, хронічного обструктивного захворювання легенів та раку шлунку та кишечника.

Висновки вчених говорять про те, що вживання ковбасних виробів збільшує ризик виникнення цих хвороб, а не точно до них прихводить. 

Замінити ковбасу можна дуже легко. Дієтолог Лора Філіпова радить замінити ковбасу м'ясом. А якщо дуже хочеться - ковбасами та сосисками домашнього виробництва. 

"Ковбаси, копченості та сосиски - це не продукт для щоденного вживання, особливо якщо ви стежите за своїм здоров'ям. Ці продукти можуть з'являтись в холодильнику, але дуже рідко", - говорить дієтолог.

Замінити ковбасу можна дуже просто - запікати шматок м’яса у спеціях. Так, без підсилювачів смаку та жиру, але це набагато корисніше. Якщо ж дуже хочеться сосисок - не більше 50 грам на добу. Це дозволена норма, яка не шкодить здоров'ю. 

Теги:
Читайте також:
Київ
+11°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.44
    Купівля 39.44
    Продаж 39.92
  • EUR
    Купівля 42.25
    Продаж 42.97
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
27 квітня
05:15
Оновлено
Харків Харківщина ракетний удар обстріл
Росія атакувала Україну ракетами в ніч на 27 квітня. У Харкові були вибухи
03:33
Володимир Зеленський та Борис Джонсон
Die Welt: Оприлюднено деталі мирної угоди, яку Україна та РФ могли підписати у квітні 2022 року
03:05
Хезбола, Ліван
ЦАХАЛ ліквідував у Лівані терористів, що запускали ракети по Ізраїлю
02:31
Вакцинація
ВООЗ не рекомендувала вживати антибіотики при лікуванні COVID-19
01:59
Реджеп Тайїп Ердоган
Туреччина розриває торговельні відносини з Ізраїлем через Палестину
01:20
Finnair
Літак Finnair не зміг приземлитися в Естонії через перешкоди GPS з боку РФ
00:56
Нафтогаз
У Нафтогазі розповіли скільки побутових споживачів справно платять за газ
00:38
Обстріл, Харків
Харківська ОВА спростувала фейк про евакуацію влади та військових з облцентру
00:28
Бельгія
Посилення ППО України: Бельгія виділить 200 млн євро та ракети
00:10
Канада надасть близько $12 млн на виробництво БПЛА й закупівлю снарядів для України
2024, п'ятниця
26 квітня
23:49
У лікарні помер поліцейський, поранений 4 квітня у Харкові
23:04
Іспанія
БМП, боєприпаси та ракети для Patriot: Іспанія передасть Україні новий пакет допомоги
22:43
Військовий літак Іл-20М КООТ-А
Німеччина підіймала свої винищувачі для перехоплення російського літака
22:19
Король Чарльз III
У Букінгемському палаці оголосили про повернення короля Чарльза до публічних заходів
21:57
грузія
У Грузії член керівної партії "Грузинська мрія" виступив проти закону про "іноагентів"
21:55
Ексклюзив
Охоплені практично всі порушення прав людини, які на сьогодні існують в Україні: адвокатка Пушина про звіт Держдепу США
21:51
Оновлено
Вступ України до ЄС і НАТО, санкції проти РФ, та спільне виробництво БПЛА: очільниця МЗС Латвії Браже провела перемовини з Кулебою
21:29
F-16
Бельгія передасть Україні винищувачі F-16 уже цьогоріч
21:26
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Обхід ворогом Часового Яру, оборона Очеретиного та американська допомога. Воєнні підсумки тижня
21:23
У Броварах голова РВА наїхав на пішоходів
У Броварах голова РВА наїхав на пішоходів: 4 людини постраждало. У ОВА заявили про звільнення
21:09
Мелітополь
У Мелітополі окупанти видали паспорти РФ 14-річним дітям, які залишились без батьківського піклування, - Лубінець
20:35
міністр оборони США Ллойд Остін
США оголосили про новий пакет військової допомоги Україні на $6 млрд
20:23
Анонс
Лауреат премії Букера Деймон Ґелґут та лауреат Frontline Club Prize Анджан Сундарам
В Києві поговорять про Україну, Південну Африку, Індію та краще розуміння один одного
20:23
Огляд
"Каскадер"
Покласти "Крашанку" під "Вуаль": що подивитися на вихідних
20:14
Володимир Зеленський на Чернігівщині (6 квітня 2024 року)
З початку року РФ вдарила по Україні 9 тисячами керованих авіабомб: Зеленський наголосив учасникам "Рамштайну" на необхідності Patriot
20:04
Оновлено
міська дитяча клінічна лікарня №1
У Києві через ворожу провокацію евакуювали дві лікарні
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 793-го дня війни: ГУР знищило російський гелікоптер в Москві і здійснило масштабну кібератаку на сервіси партії "Единая Россия"
20:00
OPINION
Василь Зима
Смерть, як і любов — дуже великі сили
19:50
Херсонська область
На Херсонщині обмежили відвідування низки територій. Перелік
19:44
3 окрема штурмова бригада, ЗСУ
За добу Сили оборони відбили 23 ворожих атаки на Авдіївському напрямку
19:36
Джозеф Байден
Байден назвав термін відправки зброї в Україну
19:30
Ексклюзив
Москва, теракт у ТРЦ "Крокус"
Коли "СВО" для росіян відійшло на другий план через економічні проблеми, влада РФ "увімкнула" теракти, - соціолог Шульга
19:16
Взяти Часів Яр в оперативне оточення: в ОСУВ "Хортиця" розкрили плани російської армії
19:10
У Києві затримали чоловіка, який влаштував стрілянину на дорозі
У Києві затримали чоловіка, який влаштував стрілянину на проїжджій частині
18:59
Ексклюзив
Карта бойових дій: Авдіївка
Найскладніша ситуація на фронті у напрямку Авдіївка - Покровськ, - депутат міськради Дружківки
18:49
Росія поновила постачання нафти до Індії, – Reuters
18:48
Українська команда перемогла на міжнародному хакатоні зі штучного інтелекту
Українські підлітки перемогли на міжнародному хакатоні з ШІ: який проєкт представили
18:43
Бустерна доза
У Британії вперше у світі почали тестування на людях вакцини від раку шкіри
18:30
Ексклюзив
Суровкін і Шойгу на нараді з Путіним
Арешт заступника Шойгу навряд чи свідчить про розкол російських "еліт", - соціолог Шульга
18:11
протести у Грузії, закон про "іноагентів"
У Грузії опозиція анонсувала масштабний мітинг проти закону про "іноагентів"
Більше новин