Німеччина хоче зробити громадський транспорт безкоштовним. Навіщо
У спробі домогтися зниження емісії парникових газів і уникнути великих екологічних штрафів влада Німеччини пропонує скоротити дорожній рух, зробивши громадський транспорт безкоштовним
Перший експеримент стартує в кінці цього року в п'яти містах країни, пише Phys.org.
"Ми розглядаємо варіант введення безкоштовного користування громадським транспортом для скорочення числа приватних автомобілів, - заявили три німецьких міністра верховному комісару ЄС з питань навколишнього середовища. - Ефективна боротьба з забрудненням повітря без подальших непотрібних зволікань - першорядне завдання для Німеччини".
Ідея буде протестована найпізніше в кінці року в п'яти містах західної Німеччини, включаючи Бонн, Ессен і Мангейм.
До інших запропонованих на розгляд комісії ЄС заходів відноситься подальше скорочення викидів автобусів і таксі, створення зон низької емісії та підтримка сервісів каршерінгу.
Ці кроки необхідно зробити якомога швидше, тому що Німеччина, як і 8 інших найбільших країн - членів Євросоюзу, в тому числі Франція, Іспанія та Італія, не вклалися в терміни по скороченню рівня шкідливих викидів.
Верховний комісар ЄС з питань навколишнього середовища дав цим країнам додатковий час на надання звіту про вжиті заходи, або їм загрожує судовий розгляд в Європейському суді.
Загроза катастрофічної зміни клімату і шкоди здоров'ю людей через забруднення впливає більш ніж на 130 міст Європи, говориться в заяві ЄС. Це вже є причиною близько 400 000 смертей щорічно, а усунення медичних наслідків забрудненого середовища обходяться в 20 млрд євро на рік.
Громадський транспорт Німеччини користується великою популярністю, з огляду на його ефективність і відносну дешевизну, в порівнянні з іншими великими країнами Європи.
У 2017 році число пасажирських перевезень досягло 10,3 млрд, і буде потрібно серйозне планування, перш ніж можна буде перейти на безкоштовний проїзд. Глава Асоціації міст Німеччини Гельмут Деді вже заявив, що "чекає ясно сформульованої відповіді на питання, як буде фінансуватися безкоштовний транспорт".
Читайте також: Смерть у повітрі. Як "нудна" екологія непомітно вб'є 260 тисяч людей
- Дослідження, проведене на підставі 25 років супутникової зйомки, встановило, що рівень світового океану піднімається не на стабільні 3 мм на рік, як це передбачалося раніше.
- Танення найбільших льодовиків через кліматичні зміни може катастрофічно подіяти на берегову лінію і прибережні міста. Фахівці Прінстонського і Колумбійського університетів (США) запропонували геоінженерні рішення цієї проблеми - просто побудувати стіну довкола танучих глиб. Але чи схвалять такий проект, лишається незрозумілим
- Актуальне
- Важливе