live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Винайшли препарат, що знищує вірус грипу за один день

Японські фармацевти оголосили про створення препарату проти грипу, здатного вбити вірус протягом дня

Як повідомляє Science Alert, він діє набагато швидше існуючих аналогів і вимагає лише одноразового прийому.

Головним засобом боротьби проти грипу залишається вакцинація. Препаратів, які лікують вже хвору людину, існує небагато - справа в тому, що складно впливати на вірус, який встиг проникнути всередину клітин.

Японська компанія Shionogi вирішила змінити ситуацію, застосувавши до грипу досвід, отриманий нею при розробці ліків проти ВІЛ.

Зазвичай препарати проти грипу націлені на те, щоб зупинити поширення вірусних частинок з уже захоплених клітинах. Новий засіб впливає раніше, ще на стадії зараження клітин за рахунок блокування металоферментів. Цікаво, що цей фермент виявився подібним у ВІЛ і грипу.

Дослідження показало, що препарат, розроблений компанією Shionogi, вбивав вірус грипу в організмі пацієнта протягом 24 годин. Це набагато швидше, ніж у будь-якого з доступних на ринку аналогів.

Наприклад, популярним лікам Tamiflu потрібно на це в три рази більше часу. За словами дослідників, швидке знищення вірусу знижує ризик заразити оточуючих.

Що стосується симптомів хвороби, то на їх повне усунення Shionogi потрібно стільки ж часу, скільки і Tamiflu. Однак негайне полегшення від нового препарату настає швидше. Крім того, його досить прийняти один раз, а не пити протягом п'яти днів, як Tamiflu.

В даний час випробування препарату тривають. Вражаючі результати перших проб змусили швейцарського фармацевтичного гіганта Roche придбати ліцензію на його поширення.

Використання ліків в Японії може бути схвалено вже в березні, проте його появи в США та інших країнах не слід очікувати раніше наступного року.

Читайте також: Гірчичники, банки та картопляна пара. Які народні методи не лікують ГРВІ

  • Дослідникам давно відомо, що з вірусом грипу можна боротися за допомогою ультрафіолетового випромінювання. Однак необхідні для цього дози можуть нашкодити здоров'ю і стати причиною раку і проблем із зором.
  • Нове відкриття показало, що можна настільки ж ефективно використовувати дальній УФ, який не шкодить людині, тож його використання в лікарнях, школах та інших громадських місцях забезпечить ефективний метод боротьби як з сезонними епідеміями, так і з масштабними пандеміями.
  • Існують докази, що їжа на вашій тарілці може впливати на розростання раку або появу метастазів (поширення раку на інші частини тіла), вважають британські вчені з Кембриджу.
  • Вчені виявили, що роль спадковості в ранньому розвитку інтелекту часто перебільшують, а на формування IQ значно більше впливають середовище й освіта на початку життя.

новини партнерів

22 січня, 2019 вівторок

22 січня, 2019 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати