Гірчичники, банки та картопляна пара. Які народні методи не лікують ГРВІ

7 лютого, 2018 середа
10:52

Лікар розповів, якими "класичними" методами не можна вилікувати застуду та ГРВІ

Зміст

Українці досі застуду лікують як народними методами, так і великою кількістю препаратів. Довіряють чудодійним рецептам бабусі, закуповуються гірчичниками, дихають паром з картоплі та деколи одразу біжать в аптеку за антибіотиками.

Обов'язково вичитують в інтернеті різні народні рецепти проти грипу та експерементують на собі і на своїх дітях. Якщо ви знаєте про банки, гірчичники, гарячі ванни для ніг та гидкі домашні мікстури не лише з розповідей своїх рідних, у нас для вас погані новини. Це не лікує застуду.

Як переконує дитячий інфекціоніст, доцент кафедри НМАПО імені П.Л.Шупика Федір Лапій: застуда - це неприємно, але це не привід приймати будь-який препарат, на якому написано "противірусний" або він рекламується як такий.

Прийом антивірусних препаратів не впливає на перебіг застуди.

Але водночас є дійсно необхідні втручання, яких не можна уникати.

Для дорослої людини без хронічної патології застуда не така небезпечна, як малюють. Все, що потрібно - це просто відпочити.

Журналісти Еспресо.TV поспілкувались з лікарем та розібрались, що зі списку народних методик діє, а що ні. Чому не варто так скрупульозно лікувати застуду та як нею можна заразитися.

Чому застуда - це не смертельно

Застуда, або ГРВІ (гостра респіраторна вірусна інфекція) не виникає через холод. Принаймні, наукових доказів цьому немає.

Причина застуд - це вірус і їх існує кілька сотень. Такі віруси передаються переважно від людини до людини, тож підхопити його можна лише від хворого.

Пояснити, чому найбільше люди хворіють взимку, можна тим, що вогка та холодна атмосфера сприятлива для поширення вірусу.

Читайте також: Чим небезпечний вірус кору

Грип - це незвичайна застуда. Серед усіх вірусів, що є причиною ураження дихальних шляхів, вірус грипу є найбільш небезпечним. Грип може викликати серйозні ускладнення, наприклад, запалення легенів.

Вберегтися від грипу можна за допомогою вакцини. Вберегтися від інших вірусів, які є причиною застуди, не можна спеціальними препаратами.

Від цих вірусів захищає лише відстань від хворого. Найкраще - це уникати контакту з хворими людьми та не бути джерелом інфекції для інших людей. Тобто, якщо ви захворіли, залишатись вдома.

Чисті руки також дуже важливий чинник захисту від вірусів. Це те, що дійсно доведено, та те, що працює.

Також важливо підтримувати свій захист, так званий у народі ‘імунітет’, але не спеціальними препаратами - “імуномодуляторами”, які не мають доведеної ефективності.

Потрібно добре спати, збалансовано харчуватись, уникати закритих приміщень та часто мити руки. Також не курити та регулярно провітрювати житло.

Імунітет не залежить від якогось певного фактору, а від способу життя людини та стану його здоров’я.

Викинути гірчичники і забути про горілку з перцем

Існують певні традиції лікування застуди, які споконвіків передавались від бабусі до внуків і так далі. Але деякі народні методи не мають доведеної ефективності лікування з точки зору науки.

Як переконує лікар-інфекціоніст Федір Лапій, більшість народних методів давно потрібно забути. Вони мають залишитись у минулому столітті.

Гірчичники та банки - це минула епоха. Під час лікування застуди потрібно робити усе, щоб хворому було комфортно та ставало легше, а не примушувати його страждати

Ніякої користі, окрім дискомфорту та неприємних відчуттів, ці методи не приносять.

Вдихати пару картоплі взагалі може бути небезпечним, особливо для дітей. Бо випари можуть бути занадто гарячими і легко отримати опік.

Розтирати тіло оцтом та спиртом не можна. Особливо маленьким дітям. У них дуже ніжна шкіра, яка швидко все вбирає. Тому алкоголь та оцет через шкіру швидко потрапляють в кров і можуть викликати побічні ефекти.

Також горілка чи оцет легко випаровуються і провокують спазм судин. І після тимчасового ефекту зниження температури тіла, відмічається зворотній ефект. Вони звужуються і не дозволяють тілу віддавати тепло.

Тому температура збільшується, бо тіло заощаджує енергію та тепло. Навіть якщо жарознижуючий ефект є, то він дуже короткотривалий.

Вітамін С. За словами лікаря, це одна із найбільших афер маркетологів в ХХ столітті. Цей вітамін дійсно є важливим для нас і для роботи імунної системи також. Але його не потрібно вживати як добавку, адже нам достатньо отримувати його з їжі.

Гаряче молоко з медом та маслом діє майже так само, як і інші гарячі напої. Воно не має якоїсь особливої користі під час застуди або, наприклад, коли болить горло. Головний принцип - якщо вам смакує і стає краще після склянки молока, то чому б і ні. Але надіятись на якусь певну силу цього напою не варто.

Також взагалі не рекомендується при болю в горлі пити дуже гарячі напої. Краще обирати ледь теплі або навіть прохолодні.

Також рекомендовано розсмоктувати різні льодяники, при чому неважливо, чи це спеціальну цукерки з аптеки, чи з супермаркету. Вони виконують однакову функцію.

Цибуля та часник не борються з вірусами та не мають науково доведеної ефективності для профілактики застуди. Також не доведено, що вони вбивають мікроби.

Але це корисні продукти в харчування та джерело вітамінів. Нам в будь-якому випадку потрібно вітаміни, незалежно від того чи ми хворіємо чи ні. Але цибуля, часник, імбир, лимон та мед корисні так само, як і інші продукти харчування.

Чим більше пітнієш, тим швидше вилікуєшся - це не зовсім коректно. Закутуватись треба лише тоді, коли вам цього хочеться, коли піднімається температура тіла і з’являється озноб.

Коли ж температура тіла досягла свого піку і поступово опускається, навпаки потрібно зробити так, щоб тіло почало віддавати тепло, тобто розкритись. Часом навіть можна обтерти тіло водою.

Те, що застуда жахливо боїться холоду - застарілий стереотип. Треба слухати себе і робити так, як вам буде комфортно. Якогось суттєвого значення для лікування немає, лежите ви під трьома ковдрами чи взагалі без них.

Горілка з перцем. Алкоголь абсолютно неефективний, навіть навпаки - може сповільнювати процес лікування. Він звужує судини і заважає тілу віддавати тепло. А це одна із головних умов швидкого одужання.

Але ніхто не заважає зварити собі глінтвейн чи випити трохи вина, головне - в міру та без міцних напоїв.

Лікувальні порошки з аптеки не лікують застуду, а лише знімають симптоми. Тому ними зловживати не варто. До того ж, у більшості таких препаратів є парацетамол, який знижує температуру. А для дорослих ця активна речовина у надлишку погано впливає на печінку, тому потрібно слідкувати, щоб не було передозування.

Лікування застуди не потребує спеціальних препаратів та особливих умов. Все, що потрібно: це робити так, щоб вам було комфортно та відпочивати, пити багато рідини і набиратись сил.

Якщо є висока температура, можна прийняти жарознижуючі препарати. Але особливо не можна приписувати самим собі антибіотик.

Теги:
Читайте також:
Київ
+0.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.7
    Купівля 41.7
    Продаж 42.22
  • EUR
    Купівля 43.48
    Продаж 44.15
  • Актуальне
  • Важливе
2024, п'ятниця
27 грудня
03:01
Оновлено
БПЛА "шахед", безпілотник, дрон
Росія атакує Україну безпілотниками, на Київщині спрацювала ППО: ситуація в ніч на 27 грудня
02:59
Володимир Зеленський
"Це потрібно, щоб вирівняти ситуацію": Зеленський заявив, що США збільшують постачання для України
02:08
Артем Бондаренко, Олександр Зубков, Данило Сікан (зліва - направо), ПСВ - "Шахтар"
Турецький клуб забажав купити футболіста "Шахтаря" і збірної України
01:21
НАТО
"Потрібно мати змогу відповідати": генерал НАТО про те, як протистояти загрозі "Орешника"
01:07
Руслан Соляник
У 40 років помер колишній футболіст "Ворскли" та "Чорноморця"
00:32
вогонь, полум'я, пожежа
РФ вдарила по промисловій інфраструктурі Запоріжжя
00:22
Терористи РФ, російська армія, окупант
Росія окупувала Українку Донецької області, - DeepState
00:19
прапор, Євросоюз
ЄС запропонує нові санкції проти тіньового флоту РФ і посилить захист кабелів у Балтійському морі
2024, четвер
26 грудня
23:34
Оновлено
ЗСУ
Від початку доби на фронті зафіксували 164 боєзіткнення: найбільше атак на Покровському напрямку
23:26
Папа Римський, Папа Франциск
Папа Римський прийняв запрошення відвідати Україну, хоча дати візиту наразі немає, – глава УГКЦ
23:18
Ілюстративне фото
РФ атакувала дроном багатоповерхівку в Часовому Яру на Донеччині: 2 людини загинули, 2 поранені
22:53
У роботі ChatGPT стався глобальний збій. OpenAI повідомила, що вирішує проблему
22:35
авіакомпанія El Al
Найбільша ізраїльська авіакомпанія скасувала рейси до РФ після трощі літака у Казахстані
22:31
ВООЗ
Очільник ВООЗ із командою потрапив під обстріл аеропорту в Ємені
22:10
Оновлено
Баку вважає, що літак "Азербайджанських авіаліній" збила російська ППО, а пілотам не дозволили приземлитися у РФ, - ЗМІ
21:36
Олександр Куницький
Нардеп-"слуга" Куницький виїхав з України 3 місяці тому на підставі "тижневого відрядження" від Ради, – "Схеми"
21:30
Ексклюзив
Бідзіна Іванішвілі
"На превеликий жаль, країну перекупили": дипломат Огризко про ситуацію у Грузії
21:14
Володимир Зеленський
Зеленський обговорив із президентом Сербії Вучичем розвиток відносин між країнами
20:57
Мінтранспорту Казахстану: на борту літака "Азербайджанських авіаліній", який зазнав авіакатастрофи, вибухнув кисневий балон
20:37
Ексклюзив
Білл Клінтон, Борис Єльцин, Леонід Кравчук. 14 січня 1994 року, Москва
Захід допустив фатальну помилку щодо Росії, - дипломат Огризко
20:28
Голові одеського осередку "УДАРу", підозрюваному у вимаганні $1 млн хабаря, обрали запобіжний захід
20:22
Аналітика
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Трофейний нотатник військового КНДР: досвід, який передають російські вояки північнокорейцям. Колонка Сергія Згурця
20:17
Ексклюзив
новобудова на вул. Трускавецькій
У будівельній компанії припустили здорожчання житла в Україні та назвали причини
20:04
OPINION
Планети та галактики — всередині нас
20:01
Оновлено
Ексочільника ТЦК Одеси Борисова, який планував утекти за кордон, арештували з правом на заставу
19:49
Оновлено
РФ здійснила масований обстріл прикордоння Сумщини: загинув чоловік
19:33
путін
Путін заявив, що не проти домовлятися щодо війни з Україною на майданчику Словаччини
19:26
Оновлено
Фінляндія
Фінляндія затримала підозрюваний у пошкодженні комунікаційного кабелю танкер Eagle S, імовірно, з тіньового флоту РФ
19:18
Експосадовцям Київпастрансу оголосили підозру у розкраданні 9 млн грн на держзакупівлях
19:15
військовий квиток, мобілізація
У Дії відновили послугу бронювання від мобілізації
19:14
Оновлено
удар РФ по Золочеву на Харківщині
РФ ударила по Слатиному та Золочеву на Харківщині: загинули дві людини, є поранені
19:04
електроенергія, відключення
Укренерго 27 грудня задіє пів черги відключень для побутових споживачів
18:58
Віктор Медведчук
ВАКС заборонив продавати арештоване майно Медведчука, АРМА оскаржить рішення
18:52
Партнерський матеріал
Диджиталізація, енергонезалежність і благодійність: яким має бути продуктовий ритейл у сучасних умовах
18:49
Оновлено
РФ ударила по ринку в Нікополі: 8 постраждалих, четверо з них у реанімації в тяжкому стані
18:46
Гривні
На рік під 5%: оборонному підприємству вперше дали пільговий кредит за програмою Мінстратегпрому
18:36
Херсон
"Про наступ на Херсон не йдеться": ЦПД назвав ключовий задум ворога в регіоні
18:08
Міноборони тестує пункт управління підрозділами, озброєними БПЛА
18:07
OPINION
блог Джемілєв
"Турецький двір" та "міністерство саботажу"
18:02
Інфографіка
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
Більше новин