live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Безпечний ультрафіолет. Вчені вигадали, як боротися з епідеміями УФ-лампами і не шкодити людям

Згідно з новим дослідженням американських вчених, безперервні низькі дози далекого ультрафіолету здатні вбивати вірус грипу, не завдаючи шкоди тканинам людини, тож їх використання в лікарнях, школах та інших громадських місцях забезпечить ефективний метод боротьби як з сезонними епідеміями, так і з масштабними пандеміями

Про відкриття пише Medical Xpress.

Лікарям і вченим вже багато років відомо, що ультрафіолетове випромінювання з довжиною хвилі від 200 до 400 нм дуже ефективно знищує бактерії і віруси, руйнуючи молекулярні зв'язки в їх ДНК. Його, зокрема, використовують для знезараження хірургічного обладнання.

Однак подібне випромінювання шкідливе для людей і може викликати рак шкіри і катаракту, що обмежує його використання в громадських місцях.

Кілька років тому команда дослідників виявила, що вузький спектр ультрафіолетового випромінювання, відомий як дальній ультрафіолет, може вбивати бактерії (а саме, резистентні до антибіотика метициліну золотисті стафілококи, головну причину хірургічних ранових інфекцій), не завдаючи шкоди людині.

Справа в тому, що світло цього діапазону не може проникати крізь рогівку або омертвілі клітини епідермісу.

Нове дослідження показало, що дальній ультрафіолет настільки ж ефективний у боротьбі з вірусом грипу. Ця хвороба поширюється повітряно-крапельним шляхом, в основному у вигляді дрібних краплею рідини або аерозолів.

В експерименті вірус грипу штаму H1N1 розпорошили в аерозольній формі в випробувальній камері, після чого піддали дії низьких доз УФ-випромінювання з довжиною хвилі 222 нм. В результаті вдалося повністю нейтралізувати збудник хвороби.

Якщо висновки дослідження підтвердяться в інших умовах, дальній ультрафіолет можна буде використовувати в громадських місцях для боротьби з поширенням бактеріальних і вірусних захворювань, від грипу до туберкульозу.

На відміну від вакцин, цей метод буде ефективним проти будь-яких штамів, навіть тих, що ще невідомі науці. Метод також буде відносно недорогим - лампи далекого УФ коштують менше $1000, і ця ціна знизиться при масовому виробництві.

Читайте також: Гірчичники, банки та картопляна пара. Які народні методи не лікують ГРВІ

новини партнерів

19 січня, 2019 субота

18 січня, 2019 п'ятниця

19 січня, 2019 субота

18 січня, 2019 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати