live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

В Британії проведуть процедуру зачаття дитини "від трьох батьків"

Лікарі медичної клініки при Університеті Ньюкасла отримали дозвіл на створення перших в Британії ембріонів "від трьох батьків". Їх імплантують двом жінкам, які страждають на невиліковні мітохондріальні захворювання, що можуть передатися їх майбутнім дітям

Про це пише The Guardian.

Суть процедури штучного запліднення з використанням генетичного матеріалу від двох жінок і одного чоловіка полягає в тому, що ядро ​​з яйцеклітини майбутньої матері переноситься в донорську яйцеклітину зі здоровими мітохондріями.

null

Після цього проводиться штучне запліднення сперматозоїдами. Таким чином, дитина успадкує зовнішність і повний набір з 46 хромосом від своїх батьків, а мітохондріальну ДНК - від жінки-донора.

Парламент Великобританії схвалив легалізацію мітохондріальної замісної терапії (МЗТ) ще в 2015 році, а в березні 2017 Комітет Великобританії із запліднення і ембріології людини (HFEA) видав медичній клініці при Університеті Ньюкасла першу ліцензію на проведення даної процедури.

Всі заявки на проведення операції будуть індивідуально розглядатися Комітетом, і дві жінки вже отримали дозвіл на проведення МЗТ.

null

З'ясувалося, що обидві жінки страждають від синдрому MERRF - міоклонічної епілепсії з рваними м'язовими волокнами. Зазвичай вона діагностується в ранньому дитинстві або підлітковому віці і проявляється у 1 зі 100 000 людей.

Синдром MERRF викликає раптові спазми, які прогресують до втрати м'язового контролю, слабкості, глухоти і деменції. І, в результаті, призводять до ранньої смерті.

Вивчивши сімейну історію хвороби обох жінок, HFEA прийшов до висновку, що вони з величезною ймовірністю можуть передати дітям своє генетичне захворювання.

При цьому, їм обом було безглуздо проводити процедуру преімлантаційної генетичної діагностики - в їхньому випадку не було шансів, що хоч один з ембріонів буде здоровим. Тому єдиний спосіб народити дітей без спадкових захворювань - замінити уражені мітохондрії донорськими.

Лікарі клініки Ньюкасла не повідомляють, чи вдалося їм уже створити здорові ембріони і на якій стадії знаходиться процедура, посилаючись на лікарську таємницю.

Перші в Британії "діти від трьох батьків" не стануть першими в світі. Так, в 2016 році група американських вчених вже застосувала методику МЗТ для штучного запліднення жінки з синдромом Лея - рідкісного генетичного захворювання, через яке у неї сталося чотири викидня і загинуло двоє дітей.

Щоправда, саму операцію довелося проводити в Мексиці - закони США все ще забороняють подібні процедури. Дитина народилася абсолютно здоровою.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

новини партнерів

21 листопада, 2018 середа

20 листопада, 2018 вівторок

21 листопада, 2018 середа

20 листопада, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати