live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Високий вміст цукру в крові знижує розумові здібності, і мова не про діабет, - вчені

Люди з підвищеним вмістом цукру в крові, навіть якщо вони не страждають від діабету, більше схильні до зниження розумових здібностей в довгостроковій перспективі, ніж здорові

До такого висновку прийшли дослідники Імперського коледжу Лондона, пише Science Alert.

Ця робота - не перша, яка пов'язує діабет з погіршенням когнітивних функцій, але вона ясно показує, що рівень цукру є не лише показником нашого здорового харчування, але і прогнозує те, як наш мозок буде переносити вікові зміни.

"Наші відкриття вказують на те, що заходи щодо запобігання розвитку діабету, а також стратегії контролю рівня цукру можуть допомогти пом'якшити поступове погіршення когнітивних здібностей в довгостроковій перспективі", - пояснюють учені.

Джерелом інформації для їх дослідження послужили дані, які збиралися з 2002 року у жителів Британії від 50 років і старше. Вибравши понад 5000 з них із середнім віком 66 років, фахівці вивчили їх розумові здібності в динаміці, від 2004 - 2005 рр. до 2014 - 2015. Крім того, вони спостерігали за рівнем HbA1c, глікованим гемоглобіном, біохімічним показником середнього вмісту цукру в крові.

Певний природній спад когнітивних функцій був властивий всім учасникам експерименту, але у тих, у кого рівень глікогемоглобіна був підвищений, цей процес проходив більш різко, що було зафіксовано в ряді тестів.

При цьому частка цукру в крові не обов'язково повинна була бути такою, яка властива хворим на діабет. Навіть підвищення на 6% - 6,4% достатньо, щоб стимулювати прискорене зниження розумових здібностей.

"Наше дослідження зафіксувало лінійну кореляцію між рівнем HbA1c і зниженням когнітивних здібностей, незалежно від діабетичного статусу", - кажуть дослідники.

Вчені наголошують, що поки рано складати рекомендації щодо профілактики подібних процесів, але вже можна зробити висновок, що відсутність діабету 2-го типу не означає, що можна безкарно вживати стільки вуглеводів, скільки хочеться.

Читайте також: Люди не стануть сильнішими і не будуть жити довше. Вчені пояснюють, чому наш вид досяг межі розвитку

  • Вчені знайшли спосіб "бачити без очей": така технологія в майбутньому допоможе людям із порушенням зору відтворювати у себе в мозку повноцінні образи.
  • Нещодавно вчені вперше змогли вживити в мозок людини імплант, який здатний розширити можливості людської пам'яті. Він активізує природні процеси запам'ятовування інформації і в майбутньому може бути використаний для відтворення інших функцій мозку.
  • Дослідник з Лондонського університету пояснив, чому деякі люди можуть чути звуки там, де їх насправді немає, і людина сприймає лише зорову інформацію - наприклад, на анімованих зображеннях.

новини партнерів

5 серпня, 2020 середа

5 серпня, 2020 середа

4 серпня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати