live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

6 професій майбутнього очима дизайнерів. Чого нам чекати

Оператор будівельного 3D-принтера, дистанційний хірург і фахівець з етики в сфері технологій - ось лише частина професій, які з'являться на ринку праці в найближчі роки

Як зазначає MIT Technology Review, частина професій більше вписалися б в науково-фантастичний роман, але деякі вже близькі до реальності.

Аналітики Misk Global Forum вивчили головні тренди ринку праці, які обговорювалися на засіданнях Всесвітнього економічного форуму в Давосі в січні.

На основі зібраних відомостей дизайнери з digital-агентства AKQA зобразили, як будуть виглядати професії майбутнього. В добірку увійшло шість професій.

Оператор пристрою з переробки відходів

Автори проекту припускають, що в найближчому майбутньому велика частина сміття буде ефективно перероблятися і використовуватися повторно.

null

Багато країн знову займуться виробництвом на своїй території і будуть використовувати перероблені матеріали. Ймовірно, процес переробки буде повністю автоматизований.

Однак дизайнери віддали перевагу зобразити водія за кермом футуристичної труби, яка засмоктує сміття без попереднього сортування, а потім якимось чином перетворює його в спресовані однорідні куби.

Спеціаліст з охорони національної ідентичності

MIT Technology Review визнав цю професію найбільш наближеною до реальності. Вже сьогодні багато країн запускають програми по збереженню мови та культурної спадщини.

null

В майбутньому процес глобалізації буде ще більш стрімким, а пам'ятники і старовинна архітектура почнуть занепадати. Фахівці з охорони національної ідентичності будуть зберігати головні артефакти в цифровій формі. Наприклад, створювати 3D-моделі і вивантажувати їх в хмару.

Розробник банківських блокчейн-систем

Завдяки поширенню блочейна банківські послуги стануть більш доступними навіть в найвіддаленіших регіонах. Фінансові установи почнуть готувати фахівців, які візьмуть на себе установку необхідної інфраструктури і "підключать" жителів до банківських сервісів на базі блокчейна.

null

Такі фахівці, ймовірно, з'являться в найближчі 3-5 років, але навряд чи вони будуть встановлювати в воді бакени, обладнані сонячними панелями і табло з курсами криптовалют.

Оператор будівельного 3D-принтера

Коли 3D-принтери зрівняються за розмірами з баштовими кранами, в кабінах гігантських верстатів для друку сидітимуть оператори. Вони будуть керувати процесом будівництва на різних етапах.

null

За задумом AKQA, кабіни будуть оснащені тачскрінами, які будуть виконувати роль панелі управління. Перші будинки з використанням 3D-друку вже з'являються по всьому світу. Нещодавно в США почалася підготовка до будівництва першого надрукованого будинку вільної форми.

Етик в сфері суспільних технологій

В майбутньому будь-яку нову технологію на ринку буде оцінювати фахівець з етики. Він визначить, чи підходить вона для широкого споживача і які ризики вона несе людям.

null

Як приклад автори концепту призводять безпілотний шкільний автобус. Спеціалістка з етики демонструє розробку школярам і проводить опитування, щоб з'ясувати, чи подобається їм новий вид транспорту.

Дистанційний хірург

Вже сьогодні багато лікарів практикують віддалено - в чатах, через відеодзвінки або по телефону. Однак в майбутньому, вважають аналітики, віддалено зможуть працювати навіть хірурги.

null

Завдяки протоколу 5G швидкість інтернету буде досить швидкою, щоб на відстані керувати роботами навіть в сільській місцевості в країнах, що розвиваються. Проводити хірургічні маніпуляції буде робот, а керувати його рухами - сам хірург.

 

новини партнерів

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

6 серпня, 2020 четвер

5 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати