live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

НАЗК роз'яснило, від яких антикорупціонерів вимагатимуть декларацій

Національне агентство з питань запобігання корупції затвердило роз’яснення щодо подання електронних декларацій громадськими активістами, які задіяні в боротьбі проти корупції

Про це повідомляє сайт НАЗК.

"На жаль, Верховна Рада не підтримала зміни до Закону України "Про запобігання корупції" щодо відміни обов’язку подання е-декларацій представниками громадськості до кінця чергового етапу декларування. Тому Національне агентство як орган, наділений повноваженнями здійснювати перевірку декларацій та контроль своєчасності їх подання, підготувало та затвердило Роз’яснення, які конкретизують чинні положення Закону", - йдеться у повідомленні.

В НАЗК пояснюють, що подавати декларації мають активісти, які одночасно відповідають усім складовим ознакам, передбаченим п. 5 ч. 1 ст. 3 закону "Про запобігання корупції".

У цьому пункті йдеться, що подавати декларації мають фізичні особи, які:

- отримують кошти, майно в рамках реалізації в Україні програм (проектів) технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції (як безпосередньо, так і через третіх осіб або будь-яким іншим способом, передбаченим відповідною програмою (проектом);

- систематично, протягом року, виконують роботи, надають послуги щодо імплементації стандартів у сфері антикорупційної політики, моніторингу антикорупційної політики в Україні, підготовки пропозицій з питань формування, реалізації такої політики, - якщо фінансування (оплата) таких робіт, послуг здійснюється безпосередньо або через третіх осіб за рахунок технічної або іншої, в тому числі безповоротної, допомоги у сфері запобігання, протидії корупції;

- є керівниками або входять до складу вищого органу управління, інших органів управління громадських об’єднань, інших непідприємницьких товариств, що здійснюють діяльність, пов’язану із запобіганням, протидією корупції, імплементацією стандартів у сфері антикорупційної політики, моніторингом антикорупційної політики в Україні, підготовкою пропозицій з питань формування, реалізації такої політики, та/або беруть участь, залучаються до здійснення заходів, пов’язаних із запобіганням, протидією корупції.

При цьому в НАЗК наголошують, що під час підготовки роз’яснень врахували експертні думки міжнародних громадських організацій.

  • Нагадаємо, 23 березня 2017 року Верховна Рада схвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців рядових, сержантів і молодших офіцерів від обов'язку подавати е-декларації, але зобов'язала подавати е-декларації антикорупціонерів - керівників або членів вищого органу управління громадських об'єднань, які займаються діяльністю з протидії корупції, членів громадських рад при державних органах, кандидатів на виборні посади.
  • Президент України Петро Порошенко 10 липня 2017 року вніс до парламенту пакет законопроектів щодо обмеження е-декларування для антикорупційних громадських організацій.
  • G7 підтримала Венеційську комісію щодо скасування в Україні е-декларацій для антикорупційних активістів.
  • Рада провалила розгляд законів про відтермінування е-декларування для громадських активістів.
  • Єврокомісія звинуватила українську владу в невиконанні зобов'язань через провалення скасування е-декларацій для громадських активістів із боротьби з корупцією.
  • Перший віце-спікер Верховної Ради Ірина Геращенко заявила, що до розгляду питання декларацій громадських активістів повернуться 3 квітня. При цьому воно має бути першим на порядку денному.

новини партнерів

22 січня, 2019 вівторок

21 січня, 2019 понеділок

22 січня, 2019 вівторок

21 січня, 2019 понеділок

Відео

Введіть слово, щоб почати