ВПС України та Данії проведуть спільну операцію "Північний сокіл"

Військово-повітряні сили України готуються до спільної з ВПС Данії операції "Північний сокіл" із доставки пального і вантажів на острів Гренландія

Про це повідомляє у Facebook прес-центр командування Повітряних сил ЗСУ.

Цьогорічна місія є вже десятою українсько-данською операцією "Північний сокіл і триватиме з 3 квітня до 5 травня. Під час "Північного сокола-2018" планується виконати 25 рейсів літаком Іл-76 з американської авіабази Туле на данську станцію "Норд" перевезти понад 500 тонн пального та іншого майна, визначеного технічною угодою. Передбачається, що загальний наліт складе 120 годин.

Літак Іл-76, який цього року полетить до Гренландії, нещодавно відновлювали на Миколаївському ДП "НАРП". Цей борт до місії "Північний сокіл" ще не залучали, але у травні 2015 року він виконував завдання в іншій міжнародній операції - доставляв гуманітарні вантажі до Непалу та доправляв звідти на батьківщину українських громадян.

"Для організації якісної підготовки до майбутньої операції данська сторона переказала Повітряним силам ЗСУ аванс у $150 тис. Ці гроші спрямують на закупівлю запчастин і майна для виконання поставлених завдань. Наприкінці лютого Україну відвідала делегація ВПС Королівства Данія, представники якої мали нагоду спостерігати за останніми приготуваннями наших військовослужбовців та високо оцінили їхній рівень підготовки", - розповів старший інспектор-льотчик командування ПС полковник Сергій Артеменко.

Загалом до Гренландії відправляться 23 представники Повітряних сил ЗСУ, серед них 11 членів екіпажу, 10 осіб інженерно-технічного складу та двоє представників командування - керівник операції від української сторони та його помічник.

новини партнерів

30 листопада, 2020 понеділок

30 листопада, 2020 понеділок

29 листопада, 2020 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати