live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Підтоплення шахти "Юнком" на Донеччині загрожує екологічною катастрофою – Тука

Окупаційна адміністрація Росії на Донбасі не дає обстежити шахту "Юний комунар" (Юнком), що може призвести до екологічної катастрофи

Про це повідомив заступник міністра з питань окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука у Facebook.

14 квітня терористи "ДНР" повністю зупинили відкачування води на шахті "Юнком" в Єнакієвому - так званому об’єкті "Кліваж". До цього часу копальня була на вічній сухої консервації. Дізнавшись про жахливе рішення окупаційної влади, місцеві жителі вийшли на мітинг, але їх ніхто не послухав. Що буде далі, з’ясовувалось на нараді за участю фахівців і представників МінТОТ.

Георгій Тука констатує, що на даний час реальною ситуацією з радіаційною безпекою на об’єкті "Кліваж" сьогодні не володіє ніхто, оскільки з моменту окупації "влада ДНР" не дає згоди на обстеження об’єкту міжнародними фаховими організаціями. При цьому фахівці стверджують, що існує висока ймовірність того, що після підняття рівня шахтних вод відбудеться забруднення річки Булавин і далі і Азовського моря.

“Висока вірогідність масових підтоплень на окупованій території Донецької області з можливими негативними наслідками для територій, які контролюються Урядом України. Без проведення комплексного обстеження, прогнозування наслідків затоплення шахти “Юнком” неможливе”, – зазначив заступник міністра.

Шахта "Юний комунар" (Юнком) запущена в роботу ще в 1911 році. Шахта відмічалась великою загазованістю. За період 1959 по 1979 роки на шахті зафіксовано 235 викидів газу, 28 з яких закінчились смертю шахтарів.

16 вересня 1979 року, з метою зниження напружень в гірничих масивах, проведено підземний ядерний вибух (об’єкт "Кліваж") на глибині 903 метри. Внаслідок вибуху виникла порожнина (капсула) діаметром 5-6 метрів, навколо якої сформувалась зона зім’яття (зминання) і дроблення радіусом 20-25 метрів.

За офіційними даними, у період 1979-2000 роках рівень радіоактивності в породах та шахтних водах перебував на фоновому рівні. (За неофіційними даними, рівень радіоактивності шахтних вод перевищував фоновий рівень вдвічі, але, виходячи з політичних міркувань, цю інформацію вирішено було не виносити на загал.)

Останнє комплексне обстеження шахти "Юнком" відбулось в 1999 році. В 2002 році шахту, як неперспективну, вирішено було закрити. Фахівцями було розроблено три ймовірні проекти закриття шахти:

  • затоплення;

  • водовідведення на сусідню шахту “Комсомольська”;

  • безпосередній водовідлив.

В 2005 році Віктором Януковичем було прийняте рішення зупинитись на третьому варіанті. Офіційний мотив – збереження робочих місць (біля 150 чоловік при вартості робіт біля 1 млн дол. США на місяць).

Організацією вибуху та моніторингом наслідків займались фахівці з РФ ("Арзамас-16"). Всі архівні документи зберігаються в Росії і всі листи з проханням надати інформацію залишились без відповіді.

 

новини партнерів

13 серпня, 2020 четвер

13 серпня, 2020 четвер

12 серпня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати